Nový Squid Game je zbytočný. Netflix rozhorčil divákov nepochopiteľným rozhodnutím

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Squid Game zrežíruje legendárny tvorca kriminálok

Najprv to vyzeralo ako úplne zlý nápad. Teraz sa v nás začali prebúdzať pocity zvedavosti a nadšenia. Pripravovaný americký remake Squid Game totiž natočí jeden z najuznávanejších režisérov na svete, informuje Jeff Sneider cez World of Reel.

Pôvodná séria Squid Game (Hra na oliheň) pochádza z Južnej Kórey a na službe Netflix spôsobila hotový ošiaľ. Zo seriálu sa stal absolútny fenomén a bezkonkurenčne najsledovanejším projektom streamovacieho giganta. Podľa oficiálnych štatistík Netflixu ho videlo celkom 265,2 milióna ľudí, ktorí pri ňom strávili 2,2 miliardy hodín.

Aby sme tieto neuveriteľné čísla uviedli do nejakej perspektívy, druhým najpozeranejším cudzojazyčným seriálom na Netflixe je Money Heist 4, ktorý videlo 100 miliónov divákov. Čo sa anglicky hovoriacich projektov týka, na Squid Game sa doťahuje 1. séria Wednesday, no s 252 miliónmi divákmi sa stále musí uspokojiť s druhým miestom.

Ďalšie projekty zo sveta Squid Game boli samozrejmosťou

Aj preto bolo ihneď jasné, že ohlásená reality šou na námet Squid Game sa stane okamžitým úspechom. Bezpochyby úspešnou sa stane aj nasledujúca 2. séria Squid Game, ktorá bude mať premiéru niekedy počas tohto roka. Lenže nie každý projekt tejto novej hitovej značky sa stretol s pozitívnou odozvou.

Fanúšikovia trochu „kyslo“ zareagovali na dávnejšie ohlásený americký remake, ktorý nazývali zbytočným. Báli sa, že sa zopakuje scenár z roku 2013, kedy režisér Spike Lee s hercom Joshom Brolinom adaptovali legendárnu juhokórejskú drámu Oldboy (2003) od režiséra Park Chan-wooka. Americká verzia ani zďaleka nezachytila brutálne čaro originálu a prinajlepšom bola len slabým odvarom pôvodného filmu. Žeby to však s prerábkou Squid Game z USA nemuselo dopadnúť až tak zle?

Ako informuje World of Reel, Jeff Sneider sa s nimi podelil o veľmi zaujímavú informáciu. Na americkej adaptácii Squid Game totižto podľa všetkého „potichu pracuje“ legendárny David Fincher.

Finchera už v minulosti spojila s remakeom Squid Game producentská rola, no informácia, že ju aj zrežíruje, je skutočne vzrušujúca. Niektorým kritikom tohto nápadu dodáva nádej, že to predsa len nedopadne až tak zlé.

Netflix zjavne na tento projekt poriadne tlačí, pravdepodobne hlavne kvôli virálnemu potenciálu tohto konceptu, ktorý dokázala aj pôvodná séria Squid Game. A to, že Fincher dal prednosť tomuto projektu pred jeho inou tvorbou, ako napríklad nasledujúcou sériou Mindhuntera, je len dôkazom toho, že to jednoducho chcú zrealizovať čo najskôr a s čo najväčším potenciálom.

Na internete však výber Finchera do režisérskej úlohy ešte viac utvrdil niektorých ľudí v tom, že americký Squid Game bude zbytočný. Netflix už má nachystanú 2. sériu, navyše sa už začína pracovať na oficiálnom spin-offe. A do toho pridať ešte prerobený príbeh s americkými hviezdami je už jednoducho príliš a divákov to nebude baviť, keďže táto značka bude totálne presaturovaná. Čo si myslíte vy?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -