Diváci nemôžu uveriť jeho slovám. Christopher Nolan videl film Duna 2 a prináša svoju recenziu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Christopher Nolan o filme Duna 2

Pokračovanie filmovej adaptácie knihy od Franka Herberta z púštnej planéty Arrakis príde do kín už v posledný februárový deň. Fanúšikovia majú doteraz množstvo dôvodov, prečo sa snímky nevedia dočkať, teraz však jeden ešte pribúda. Ako informoval portál Games Radar, slávny režisér Christopher Nolan si už pozrel film Duna 2. Prináša svoju oslavnú reakciu.

Duna: Časť druhá nadviaže presne tam, kde nás nechal prvý film na konci. Paul Atreides (Timothée Chalamet) putuje do sídla Fremenov.

Medzi nimi nájdeme aj postavy vracajúcich sa hercov z prvého filmu ako Javier Bardem alebo Zendaya. Opäť uvidíme aj známe mená ako Rebecca Ferguson, Josh Brolin a na druhej strane zradných Harkonnenovcov nájdeme Stellana Skarsgårda či Davea Bautistu.

Duna 2 trailer
Zdroj: Warner Bros. Pictures. + úprava redakcie

Ďalší dôvod na napäté očakávanie

Novou postavou z radov Harkonnenovcov bude krvilačný a mimoriadne krutý Feyd-Rautha, ktorého si zahrá Austin Butler. Nové postavy pribudnú aj z radov impéria, s ktorým bude Arrakis zvádzať tvrdý boj. Uvidíme Florence Pugh ako princeznú Irulán či Christophera Walkena ako paddišach imperátora Šaddáma IV.

Aktuálne sa môže k budovaniu nadšenia na veľkolepé sci-fi pridať aj ďalší dôvod. Režisér Christopher Nolan, ktorého môžeme poznať ako autora filmov Počiatok, Interstellar či minuloročného mimoriadne úspešného Oppenheimera, vystúpil v podcaste Raiders of the Lost Podcast. Tam prezradil, že už mal možnosť druhý film vidieť a priniesol svoju pozitívnu kritiku.

Prirovnal ho k ikonickému sci-fi

V rozhovore povedal:

„Pre mňa, aby som neprezradil priveľa, poviem len, že ak by Duna: Časť druhá bola Star Wars, tak toto je pre mňa veľmi ako Impérium vracia úder. To je môj obľúbený Star Wars film. Jednoducho si myslím, že je to úžasne pútavé rozšírenie všetkého, čo bolo predstavené v prvom filme.“

Počas interview bol prítomný aj Denis Villeneuve, režisér Duny. Bol prekvapený takýmto porovnaním a dodal, že ide pre neho o „masívny kompliment“. Pridal vlastné kladné spomienky na piatu kapitolu Hviezdnych vojen, pričom prichádzali nadšené ohlasy z publika. Naozaj, po takejto pochvale a prirovnaním k jednému z najviac ikonických sci-fi bude čakanie na premiéru 29. februára ešte ťažšie.

Čo hovoríte na to ako sa Christopher Nolan vyjadril k filmu Duna 2? Páči sa vám prirovnanie k Star Wars filmu? Zvýšilo to vaše očakávania? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -