Exkluzívne o filme Duna 2: Vieme, kde si môžete pozrieť 10-minútovú scénu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Obnovená premiéra Duny prinesie prekvapenie

V priebehu prvého januárového týždňa sme priniesli správu o tom, že ešte pred veľkolepou premiérou filmu Duna: Časť druhá sa dočkáme obnovenej premiéry prvej časti. Pre portál REWIND.sk to potvrdila distribučná spoločnosť Continental film, ktorá dnes už na svojich stránkach uvádza všetky informácie.

V kinách bude dostupná od 8. februára a to vo formátoch 2D a IMAX 2D. Fanúšikovia tak dostanú jedinečnú možnosť zopakovať si veľdielo režiséra Denisa Villeneuva na veľkom plátne ešte pred príchodom očakávaného pokračovania. Oficiálna stránka obnovenej premiéry však ukrýva jednu zaujímavú novinku.

Distribútor uvádza ako dĺžku premietania pôvodnej Duny 165 minút. Oficiálna minutáž filmu je 155 minút, čo znamená, že februárové premietania budú o 10 minút dlhšie. Rovnaký časový rozdiel uvádza aj zahraničné kino, ktoré doplnkových 10 minút vysvetľuje nasledovne: „Prežite Dunu: Časť prvú na našej najväčšej obrazovke vrátane nahliadnutia na Dunu: Časť druhú!“

Obnovená premiéra Duny
Zdroj: Facebook.com

Uvidíme 10 minút z filmu Duna 2

Spoločnosť Continental film exkluzívne pre REWIND.sk potvrdila, že 10-minútová scéna z filmu Duna: Časť druhá bude premietaná aj na Slovensku vo formátoch 2D a IMAX 2D.

Podobného „sneak peeku“ sme sa dočkali aj pri iných tituloch štúdia Warner Bros. Discovery – napríklad Temný rytier, Návrat temného rytiera alebo Dunkirk. Takisto sme pri premietaní Star Wars: Vzostup Skywalkera v bratislavskom IMAX videli 6-minútový prológ k Tenetu.

Otázkou ostáva, či sa rovnako ako pri Tenete dočkáme prvých desiatich minút z filmu, alebo napríklad zostrihanej ukážky s komentárom tvorcov a hercov. Diváci tak dostávajú o dôvod viac, prečo sa obnovenej premiéry Duny zúčastniť.

Synopsa

Veľkolepé sci-fi dobrodružstvo prichádza! Paul Atreides je mladý muž s výnimočným darom, ktorému bol predurčený osud, akému nemôže celkom porozumieť. Musí sa dostať na najnebezpečnejšiu planétu vesmíru, aby zaistil bezpečnú budúcnosť pre svoju rodinu a svoj ľud. Práve tam je možné nájsť vzácnu komoditu – korenie, ktoré dokáže odomknúť plný potenciál človeka. Paul a jeho rod však nie sú jedinými, kto si robí na planétu a jej zásoby nárok. Črtá sa konflikt, v ktorom prežijú len tí, čo dokážu čeliť svojmu strachu.

V druhom pokračovaní epickej ságy sa Paul Atreides (Timothée Chalamet) spojí s Chani (Zendaya) a Fremenmi, aby sa pomstil sprisahancom, ktorí zničili jeho rodinu, a snaží sa zabrániť hroznej budúcnosti, ktorú môže predpovedať iba on. Duna: Časť 2 do slovenských kín vstúpi od 29. februára 2024.

Zdroj: continental-film.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -