Videli sme 6 minút z filmu Tenet od režiséra Christophera Nolana

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vizionársky režisér Christopher Nolan (Insterstellar, Počiatok, Temný rytier) začína pomaly ale isto odhaľovať svoj pripravovaný projekt. Už 16. júla 2020 totiž uvidíme jeho nový film Tenet, prostredníctvom ktorého sa opäť vráti do vôd sci-fi. Režisér sa bude opäť zahrávať s konceptom času a už dlhšiu dobu vieme, že pôjde o “akčný epos, ktorý sa vyvíja zo sveta medzinárodnej špionáže.

Vôbec prvá ukážka sa premietala v kinách pred filmom Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw, no na internet sa nikdy oficiálne nedostala. Pokiaľ sa o nej chcete dozvedieť viac, tak určite klikajte na tento článok. Tentokrát však toho vieme o filme omnoho viac.

Tenet
Zdroj: collider.com

Prvý trailer na Tenet už dnes

Ako blesk z jasného neba prišli prvé dve oficiálne fotky z filmu, na ktorých môžeme vidieť hercov Johna Davida Washingtona, Roberta Pattinsona a Elizabeth Debicki. Prvé fotografie nám priniesol portál Entertainment Weekly spolu so zaujímavými slovami od samotného režiséra.

Odrážame sa od špionážneho filmu, no navštívime hneď niekoľko rozličných miest. Spájame niekoľko rôznych žánrov, dúfame že vzrušujúcim a sviežim spôsobom.“ Nolan ďalej prezradil, že pôjde o jeho doposiaľ najväčšiu produkciu, čo sa týka medzinárodného dosahu. Film sa natáčal v siedmych krajinách s masívnym obsadením a štábom.

„Niet pochýb, je to najambicióznejší film, ktorý sme natočili.“

Jeho posledné slová patrili na konto herca Johna Davida Washingtona. Toho nazval „hrdinom Tenetu„, takže niet pochýb, že stvárni hlavnú postavu.

Nolan ďalej povedal, že Washington je „neuveriteľne talentovaný a fyzicky nadaný herec. Je to športovec a pre všetkých je ťažké udržať s ním krok, vrátane rôznych vozidiel, v ktorých sme ho natáčali – autá a vrtuľníky. Tento chlap sa vie hýbať.

Okrem vyššie spomenutých hercov uvidíme vo filme aj mená ako Aaron Taylor-Johnson, Himesh Patel, Michael Caine či Kenneth Branagh.

Tenet
Zdroj: collider.com

Do sveta sa okrem iného dostala aj informácia, že už dnes (19. decembra) uvidíme prvý trailer s dĺžkou 02:07. Na internet sa dokonca dostala aj jeho uniknutá verzia, no tú štúdio Warner Bros. ihneď maže. Takže nám neostáva nič iné, ako čakať na oficiálny trailer, ktorý vám po vydaní ihneď prinesieme.

Tou najväčšou novinkou je však 6-minútový prológ, ktorý sme videli na premietaní filmu Star Wars: Vzostup Skywalkera v bratislavskom IMAX. Už včera sa totiž šuškalo, že sa po celom svete bude na vybraných IMAX premietaniach nového Star Wars púšťať tento prológ priamo z filmu. A naozaj je tomu tak.

Podobnú marketingovú stratégiu mali aj filmy Temný rytier, Návrat Temného rytiera a Dunkirk. Je však otázne, či sa týchto šesť minút skôr či neskôr dostane do sveta. Poďme si teda popísať všetko, čo sme v tomto prológu videli a aký z neho máme pocit.

Tenet
Zdroj: koolimagesgallery.blogspot.com

6 minút z filmu Tenet

Videli sme koncertnú halu v Rusku (alebo na Ukrajine), kam vtrhli teroristi a vzali si rukojemníkov. Celé dianie sleduje ruská policajná jednotka, ktorá vyšle do akcie „američanov„. Vyzeralo to, akoby išlo o protiteroristickú jednotku. Zatiaľ čo ruská polícia uspí celé publikum v sále plynom, američania zachránia niekoho, kto koncert sledoval z V.I.P. areálu.

Teroristi medzitým položia bomby a jeden z američanov (John David Washington) sa rozhodne tieto bomby zneškodniť, aj keď to nie je súčasťou jeho rozkazu. Potom bolo ukázané a použité zariadenie, ktoré dokáže manipulovať s časom. Nevieme však ako a prečo.

Jeho plán sa mu podarí a zničený ostal iba V.I.P. areál, takže publikum ostáva v bezpečí. Spolu s ich cieľom utečú a nastupujú do auta, kde zistili, že majú nesprávneho muža. Týmto sa dlhšia scéna skončila a ďalej vidíme len krátke ústrižky ďalších častí filmu. Tam už sme videli aj Roberta Pattinsona a Elizabeth Debicki.

Určite najzaujímavejšou časťou prológu bolo nabúrané auto na diaľnici, ktoré sa začalo pohybovať späť v čase. Práve návrat v čase naznačuje logo filmu Tenet, ktoré sa toči v protismere hodinových ručičiek. Pokiaľ sa tento prológ uverejní online, tak vám o tom ihneď dáme vedieť.

Tenet
Zdroj: collider.com

A aký máme z tohto prológu pocit? Nebudeme sa klamať, vyzeralo to veľkolepo a úžasne. Úplne najlepším aspektom bola hudba, ktorú tentokrát neskladá Hans Zimmer. Soundtrack má totiž na starosti oscarový Ludwig Göransson (Black Panther, Creed) zo Švédska. Aj napriek tomu však hudba v prológu znela ako od Zimmera, čomu sa pri Nolanovi nemusíme čudovať.

Do očí bila aj výborná práca s kamerou, ktorú ma opäť na starosti kameraman Hoyte van Hoytema, ktorý s Nolanom pracoval aj na Interstellare a Dunkirku. Celý prológ bol samozrejme točený v IMAX formáte.

Určite sa dnes nezabudnite vrátiť aj pre prvý trailer, ktorý je podľa slov fanúšikov naozaj dychberúci.

Zdroj: indiewire.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -