Najlepší film 2023 dorazil na streamovaciu službu. Nolan by bol ale zhrozený

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Oppenheimer dorazil na streamovaciu službu

Sviatok pre všetkých fanúšikov filmu. Najúspešnejšia snímka minulého roka – historická dráma Oppenheimer, je od dnešného dňa dostupná aj na streamovacej službe SkyShowtime. Platforma film Christophera Nolana ponúka s českým dabingom aj titulkami.

Sklamaním je rozlíšenie, keďže Oppenheimer je na SkyShowtime dostupný iba vo FullHD rozlíšení. 4K obsah SkyShowtime vôbec neponúka. Aj keď ponúknutá kvalita väčšine divákov pravdepodobne stačí, samotný režisér by nad ňou krútil hlavou.

Film totiž natočil na špeciálny širokouhlý formát IMAX 70mm, ktorý vyniká svojou vysokou kvalitou obrazu. Nolan je známy perfekcionista a pri svojich filmoch pretláča kinozážitok. Divákom, ktorí Oppenheimera nestihli v kine, oscarový režisér odporúča Blu-ray. Jednak kvôli kvalite obrazu, jednak kvôli bohatej ponuke bonusov, ktoré dosahujú až tri hodiny.

fakty o filme Oppenheimer
Zdroj: TMDB

Premiéra v našich kinách bola už 20. júla 2023. Režisér však chcel, aby sa snímka čo najdlhšie premietala v kinách, pretože trvá na tom, že veľké plátno historickej dráme o stvoriteľovi atómovej bomby jednoducho pristane najviac. Ten, kto ho videl v tejto forme, bude iste súhlasiť. Nolan so štúdiom Universal preto uzavrel dohodu, že film bude 100 dní exkluzívne iba v kinách.

Film sa stal aj najúspešnejšou životopisnou snímkou v histórii a len tesne neprekonal hranicu 1 miliardy. Podľa dát z portálu Box Office Mojo si v kinách po celom svete zarobil 956,4 milióna dolárov. Niektorí diváci sa k nemu radi vracali a navštívili kinosály aj opakovane.

Pôvodný článok

Veľkolepá životopisná dráma od Christophera Nolana bude onedlho dostupná aj na známej streamovacej službe. Dielo Oppenheimer síce už mali diváci možnosť vidieť online, doteraz však iba na spoplatnených platformách (Google Play a iTunes). Už budúci mesiac si ho budú môcť Slováci pozrieť na bežne predplatenej službe, poznáme aj presný dátum.

 

oppenheimer
Zdroj: themoviedb.org

V novembri digitálne, ale…

22. novembra 2023 snímka vyšla digitálna na BluRay. Túto formu odporúča režisér ako druhú možnosť a nečudo – dajú sa na nej nájsť aj takmer 4 hodiny bonusového obsahu. Diváci si tak užijú nielen pohľady do zákulisia a náhľad do procesu výroby samotného filmu, ale aj reálne dokumenty o práci skutočného Roberta J. Oppenheimera.

Vedca si vo filme zahral Cillian Murphy, ktorý podal strhujúci výkon. Vďaka nemu si vyslúžil aj nomináciu na Oscara. Nominácie získali aj herci Robert Downey Jr. a Emily Blunt za vedľajšie role. Celkovo sa snímka môže pýšiť 13 nomináciami na Oscary. Kritici ho jednoducho zbožňujú a rozhodne sa v tom zhodujú s divákmi (stačí si porovnať 93 % od kritikov a 91 % od divákov na Rotten Tomatoes).

oppenheimer
Zdroj: Universal Pictures

Miláčik kritikov čoskoro aj u nás doma

Ak by ste sa k nemu radi vrátili aj vy, onedlho to bude možné aj z pohodlia vašej obývačky. Budúci mesiac príde snímka na službu SkyShowtime. Tam si budeme môcť veľkolepý príbeh z nie tak ďalekej histórie pozrieť už od 21. marca 2024.

Zopakujete si film Oppenheimer, keď príde online alebo si ho dokonca takto pozriete prvý raz? Ak ste ho už videli v kine, na ktorú jeho časť sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -