Producenti filmov Ace Ventura žalujú Netflix. Čo je dôvodom?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Producenti Ace Ventura filmov žalujú Netflix

Spoločnosť Morgan Creek Productions, ktorá vytvorila filmy Ace Ventura, podala žalobu na Netflix. Dôvodom je kriminálna dráma, ktorá vychádza zo skutočných udalostí, Tiger King. Tá je od svojho počiatku plná kontroverzie a teraz sa nevyhla ďalšej. Produkčná spoločnosť stojaca za filmami s Jimom Carreym ich obvinila z porušenia copyrightu.

Správu o súdnom procese prvý raz priniesol portál The Hollywood Reporter. Uvádza, že Netflix v seriáli použil dve ukážky z filmu Ace Ventura 2: Volanie divočiny. A to bez akejkoľvek predošlej dohody alebo licencie.

film Ace Ventura 3
Zdroj: screenrant.com

Dva klipy použité bez licencie

Prvá ukazuje Jima Carreyho ako má okolo pliec jeho verného spoločníka – opičku. Druhý klip ho ukazuje ako víťazoslávne jazdí na slonovi. Ide síce o necelých 6 sekúnd materiálu, spoločnosť MCP má však za to, že ich použite v takejto kontroverznej šou môže poškodiť dobré meno.

Seriál Tiger King totiž sledujú doslova milióny fanúšikov po celom svete. Producenti zvieracieho detektíva nechcú, aby si ľudia spájali tieto filmy práve s postavou Johna Camerona Mitchella. To je to poškodenie dobrého mena, na ktoré narážajú. Nehovoriac o tom, že si na klipy predtým nevypýtali povolenie.

ace ventura
Zdroj: yourtv.com.au

Kruté zaobchádzanie so zvieratami

Hlavný hrdina Joe Exotic je vykreslený a neslávne známy svojim krutým zaobchádzaním voči zvieratám. Seriál je plný hrozných príbehov o zneužívaní zvierat a používaní zbraní. Dokonca sa zameriava aj na vraždu, ktorú si objednal majiteľ „ríše veľkých mačiek“.

Proti majiteľovi ZOO v Oklahome totiž zakročila aktivistka za práva zvierat, Carol Bakins. Ich večné súperenie a nenávisť zo strany Exotica dospela až k tomu, že si objednal jej vraždu. Bol za ňu usvedčený a poslaný do väzenia.

tiger king druhá séria
Zdroj: screenrant.com

Nechcú byť spájaní s vraždou

Je len logické, že producenti zo spoločnosti Morgan Creek nechcú byť spájaní s niečím podobným. Navyše, keď je Ace presným opakom a počas oboch filmov ukazuje svoju obrovskú lásku k zvieratám.

Morgan Creek kontaktovali produkčnú spoločnosť Goode Films, ktorá stojí za spomenutým seriálom. Nedostali od nich žiadnu odpoveď a tak boli tvorcovia Ace Ventura filmov nútení kontaktovať priamo Netflix.

Tiger-King-Ace-Ventura
Zdroj: cbr.com

Žiadajú 300 000 a ban

Trvajú na tom, že aj keď sú zábery predabované, stále patria k ich filmom. Navyše ide o jedinú filmovú sériu, z ktorej si použité viaceré klipy. Preto požadujú za vzniknutú ujmu sumu 300 000 amerických dolárov, k tomu ešte poplatky za obhajcov a súdne trovy. Navyše požadujú, aby mal Tiger King zákaz použiť akýkoľvek materiál spoločnosti Morgan Creek.

Pre Netflix by pritom nemalo ísť o žiadnu veľkú škodu. Streamovací gigant sa neustále rozrastá a to vrátene predmetného seriálu. Jeho tretia séria (s podtitulom The Doc Antle Story) je na službe dostupná od 10. decembra.

Ako si myslíte, že dopadne žaloba tvorcov Ace Ventura filmov voči Netflixu? Podarí sa im uplatniť ich nárok? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -