Je to tu. Oppenheimera si konečne pozrieme aj online, máme dátum vydania aj lákavý bonus

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Film Oppenheimer bude konečne dostupný online, poznáme presný dátum

Majstrovské dielo Christophera Nolana si konečne pozrieme aj z pohodlia domova, informuje Variety. Jeden z najväčších a najlepších filmov roka 2023 dorazí na digitálne platformy. Oppenheimer bude taktiež onedlho dostupný aj na 4K Blu-ray DVD diskoch.

Od slovenskej premiéry dňa 20. júla valcoval príbeh Projektu Manhattan všetky svetové kiná. Vyrovnať sa mu dokázal len muzikál o známej bábike, z čoho vznikol celosvetový fenomén s názvom Barbenheimer. Jeden z najväčších filmových momentov tohto roka uchvátil divákov, ktorým bolo opäť raz potvrdené, že Nolan právoplatné patrí na režisérsku špičku.

film oppenheimer cillian murphy recenzia
Zdroj: Universal Pictures

V príbehu vedca zodpovedného za zostrojenie atómovej bomby zahviezdil aj fantastický Cillian Murphy, ktorý si stihol ústrednú postavu. V kombinácii s hereckými esami ako Robert Downey Jr. či Florence Pugh sa filmu podarilo zdanlivo všetko – od perfektného obsadenia, cez úžasnú hudbu Ludwiga Göranssona až po úchvatné spracovanie námetu do celistvého majstrovského diela.

Úspech životopisného megahitu a 100-dňová dohoda

Oppenheimer sa stal najlepšie zarábajúcim životopisným filmom s celkovými tržbami 942 miliónov amerických dolárov podľa Box Office Mojo. Kritici ho zbožňovali taktiež, o čom svedčí aj fantastické 93 % skóre na Rotten Tomatoes. Tento film bol jednoducho stvorený pre kiná.

Aj preto štúdio Universal čakalo, respektíve ešte chvíľu bude čakať s vydaním na digitálne platformy. Zámer bol podľa všetkého taký, aby čo najviac divákov videlo tento epický počin v kinosále, až potom doma. Dokazuje to aj fakt, že Barbie (s rovnakým dátumom kino premiéry) je k dispozícii online už od 12. septembra. Predsa len, ide o trochu iný typ filmu. Ako informoval Screen International, podpísaná bola 100-dňová dohoda na exkluzívne premietanie v kinách.

Čakanie je konečne u konca, pretože sme sa dozvedeli presný dátum, kedy si budeme môcť Oppenheimera pozrieť aj na streamovacích službách s 3 hodinami bonusového obsahu z nakrúcania. Stal sa ním deň 21. november, čo je presne 4 mesiace po americkej premiére. Teda ešte o trochu viac ako sľúbených 100 dní. Je možné, že dátum vydania na digitálne platformy bude na Slovensku a vo zvyšku Európy posunutý o jeden deň, na 22. novembra. To už však vydržíme.

Spoľahnúť sa však môžeme, že Oppenheimer bude najskôr dostupný na platených službách ako Google Play a iTunes a do ponuky streamovacích služieb bude pridaný až neskôr. Tento dátum zatiaľ nepoznáme, rovnako ako nevieme, na akú platformu bude Oppenheimer pridaný. Všetko však nasvedčuje tomu, že by malo ísť o SkyShowtime.

Mali ste možnosť pozrieť si Oppenheimera v kinách? Tešíte sa na digitálny release? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -