ZOZNAM: Toto sú predstavitelia Batmana zoradení od toho najhoršieho po najlepšieho

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najhorší a najlepší predstavitelia hraného Batmana

Slávneho komiksového hrdinu od DC si zahralo mnoho hercov. Ponukou zahrať si Gothamského princa nepohrdol ani George Clooney, Ben Affleck, Christian Bale či Robert Pattinson.

Tí si zahrali komiksového hrdinu v mnohých adaptáciách podľa komiksovej predlohy Boba Kanea a Billa Fingera. Ktorý z týchto hereckých „Batmanov“ však podal ten najlepší výkon? To sa dnes dozviete, pretože toto sú tí najhorší a najlepší predstavitelia hraného Batmana v histórii. Ktorý sa dostal na prvé miesto?

7. George Clooney – Batman a Robin (1997)

Najhorším predstaviteľom Batmana je a zrejme už aj navždy bude slávny herec George Clooney. Ten si túto slávnu komiksovú postavu zahral vo filme Batman a Robin. Okrem neho si v tomto prepadáku zahrali aj Uma Thurman, Arnold Schwarzenegger či Alicia Silverstone. A celý projekt mal pod palcom skúsený režisér Joel Schumacher.

Batman sa vrátil od gotiky naspäť ku komédii a nebolo to správne rozhodnutie. Najhorším aspektom Batmana v podaní Georgea Clooneyho boli cez kostým presvitajúce bradavky. Samozrejme, že to neboli bradavky slávneho herca. Nikdy však nepochopíme kostymérov, ktorým sa tento nápad pozdával. A tak je George Clooney v kategórii predstavitelia Batmana na poslednom mieste v našom rebríčku.

6. Val Kilmer – Batman navždy (1995)

Ešte predtým, ako Joel Schumacher takmer zničil filmom Batman a Robin túto komiksovú legendu, režíroval tento film s Batmanom, v ktorom si ho zahral Val Kilmer. Okrem neho si vo filme zahrali aj Tommy Lee Jones, Jim Carrey či Nicole Kidman. Ani toto prevedenie však celkom nevyšlo.

Pre divákov bolo pomerne ťažké sledovať afektované herecké kreácie Tommy Lee Jonesa či Jima Carreyho v úlohách záporákov. Opäť šlo skôr o komediálne prevedenie, ktoré divákov skrátka nebralo. Val Kilmer je pomerne slušný herec a zrejme nešlo o taký brak ako v Clooneyho prípade, no rozhodne sa týmto filmom chváliť nemôže.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -