Zbohom hrozným filmom. Marvel odhalil svoju novú éru a toto všetko chystá

Nenechajte si ujsť

Marvel mení stratégiu

Nie je žiadnym tajomstvom, že Marvel v reakcii na neuspokojivé finančné výsledky posledných filmov MCU a slabý záujem o televízne novinky na Disney+ zatiahol ručnú brzdu. Hromadu projektov začal riešiť omnoho pozornejšie a sľuboval väčší dôraz na kvalitu. Výsledkom bol napríklad úplne nový štart pri Daredevilovi i početné pretáčky Captain America: Brave New World.

Množstvo pripravovaných titulov tiež dostalo početné odklady. Tento rok v kinách preto uvidíme iba jedinú celovečernú novinku MCU, ktorou je Deadpool & Wolverine. Lodivod Disney Bob Iger teraz jasne povedal, akou cestou sa Marvel pri vydávaní svojich filmov a seriálov vlastne vydá, informuje Variety. Podľa Igera môžeme každý rok očakávať dva, nanajvýš tri celovečerné filmy, ktoré budú sprevádzať dve televízne novinky.

„Pomaly plánujeme znížiť počet noviniek. Namiesto štyroch seriálov každý rok chceme predstaviť dve televízne novinky. Rovnako zredukujeme počet premiér z približne štyroch filmov na dva, maximálne tri.“

deadpool 3 trailer
Zdroj: YouTube / Marvel Entertaiment

Pocítime to už na budúci rok

Zníženie počtu noviniek sa zdá byť správnym krokom. Marvel bude mať viac času sústrediť sa na kvalitu a rovnako si vytvorí viac manévrovacieho priestoru vyhrotiť divácke očakávania. Stačí sa pozrieť na Deadpool & Wolverine, ktorý je jediným filmom Marvelu v tomto roku a jeho upútavky v záujme trhajú strop.

Vyjadrenie šéfa Disney je však zároveň v rozpore s plánovanými premiérami, ktoré sa pravdepodobne budú musieť prehodnotiť. Budúci rok chce Marvel do kín uviesť štvoricu blockbusterov. Sú nimi Captain America: Brave New World, Thunderbolts, Fantastická štvorka a Blade. O poslednom menovanom je však už dlhšie podozrivé ticho, je preto pravdepodobné, že za obeť novým plánom padne práve Blade, ktorý už teraz sprevádza povesť prekliateho filmu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -