Okopírovali Apple. Windows prináša TOP funkciu, takto si ju zapnete

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Geniálna nová funkcia vo Windowse

Microsoft okopíroval Apple v tom najlepšom možnom zmysle. Technologický gigant s nahryznutým jablkom ešte v roku 2018 predstavil funkciu „Continuity camera“, vďaka ktorej môžete prepojiť svoj iPhone s Macom a kvalitný fotoaparát smartfónu používať ako webkameru.

Pomocou ultraširokouhlého senzora je dostupný aj obdivuhodný pohľad zhora, kedy telefón softvérovo upraví obraz tak, aby bolo „zhora“ vidno váš stôl. Ide o nesmierne užitočnú funkciu pre tých, ktorí sa často ocitajú na konferenčných videohovoroch a aj preto sa ju Microsoft rozhodol priniesť do Windowsu.

Ako spoločnosť informovala na svojom blogu, pomocou funkcie „connected camera“ bude vo Windows 11 dostupná obdobná funkcia. Microsoft sľubuje kompatibilitu naprieč všetkými Android telefónmi s ich operačným systémom.

manage mobile devices
Zdroj: Microsoft

K funkcii budete mať prístup prostredníctvom samostatnej aplikácie Prepojenie s telefónom (na PC) a Link to Windows (na telefóne). V aplikáciách si prepojíte zariadenia podobne, ako tomu bolo doteraz. Aby ste však mohli váš smartfón používať ako webkameru, musíte ešte zamieriť do nastavení Windowsu:

Nastavenia > Bluetooth a zariadenia > Mobilné zariadenia a zvoliť Správa mobilného zariadenia, kde povolíte funkciu telefónu ako webkamery

Ak dané nastavenie ešte vo vašom Windowse nenájdete, je to preto, že funkciu zatiaľ nepodporujú verejné verzie operačného systému. Aktualizácia by mala prísť v nasledujúcich týždňoch. Využívať ju budete môcť, ako vlastníte telefón s operačným systémom Android vo verzii 9.0 a vyššie.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -