Prvé preteky F1 sú za nami, väčšina Slovákov má ale smolu. Vysiela ju stále jediný operátor

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Začala sa F1, vysiela ju jediný operátor

Športový sviatok pre všetkých fanúšikov najrýchlejšieho motoršportu má pre mnohých Slovákov trpkú príchuť. Aj keď včera začala nová sezóna F1, Veľkú cenu Bahrajnu si mohli pozrieť iba zákazníci jediného slovenského operátora, prípadne tuzemskej streamovacej služby. Exkluzívne vysielacie práva po novom získala skupina Nova. Tá Formulu 1 spoločne s podujatím MotoGP vysiela na svojich kanáloch Nova Sport 5 a Nova Sport 6.

Komentár Števa Eiseleho a Josefa Krála si v televíznom vysielaní na Slovensku mohli vychutnať iba diváci Skylinku. Skylink ako jediný operátor u nás ponúka Nova Sport 5 v jeho balíčku Kombi+ a Komplet. Ďalší operátori sa zatiaľ so skupinou Nova nedohodli, niektorí pre Rewind.sk zaradenie športových staníc Nova Sport 5 a 6 rovno vylúčili.

f1 na slovensku
Zdroj: VOYO, Unsplash, PNGWing

Medzi takýchto operátorov patrí napríklad O2, Sledovanie TV či Sweet TV, ktorí športové kanály neplánujú do ponuky zaradiť. Dôvodom je cena vysielacích práv, ktorú skupina Nova za svoje stanice pýta. Podľa viacerých vyjadrení by sa zaradenie Nova Sport 5 a 6 muselo prejaviť aj na vyššej cene predplatného, čo prevádzkovatelia odmietajú.

Ďalší hráči na našom trhu ako Antik, Telekom alebo Slovanet to nevzdávajú a hovoria, že rokovania o zaradení dvojice športových kanálov stále prebiehajú. Či sa ich podarí dotiahnuť do úspešného konca je zatiaľ otázne. Podľa Slovanetu je sú však nastavené podmienky neprijateľné.

Obsah chystaných kanálov Nova Sport 5 a 6 považujeme za divácky atraktívny a o možnosti ich zaradenia sme preto s vysielateľom už jednali. Jeho doterajšie podmienky – extrémne vysoký požadovaný licenčný poplatok – sú pre nás zatiaľ neprijateľné, ale najnovším jednaním sa snažíme o dosiahnutie kompromisu, aby sme sa pokúsili našim zákazníkom tieto kanály zaradiť do programovej štruktúry,“ povedal pre Rewind.sk zástupca Slovanetu. 

Alternatívou sú streamovacie služby

Možnosť, ako sa k závodom F1 na Slovensku dostať aj mimo Skylinku, predstavuje stramovacia služba Voyo. Online platforma vo vysielaní ponúka obe športové Stanice Nova Sport 5 a 6. Na „päťke“ nájdu diváci program podujatí Formuly 1, zatiaľ čo „šestka“ prinesie novú sezónu MotoGP.

Zatiaľ nie je jasné, dokedy bude vysielanie dostupné. Obe stanice ponúkajú fanúšikom motoristického športu aj ďalší doplnkový obsah a tiež preteky WorldSBK (Majstrovstvá sveta superbikov). Cena Voyo predstavuje 5,99 € na mesiac, k dispozícii je aj možnosť bezplatného týždňového vyskúšania.

Nova Sport
Zdroj: Nova Sport

Alternatívu predstavuje streamovacia služba F1 TV, ktorá nedávno zdražela oba zo svojich ponúkaných balíčkov. F1 Access, ktorý divákom sprístupní záznamy zo závodov i zostrihy najzaujímavejších momentov stojí 3,49 € mesačne alebo 29,99 € na rok (pôvodná cena bola 2,99 € alebo 26,99 € na rok). Predplatitelia tu však nenájdu žiadne živé vysielania, závody sú sprístupnené až v podobe záznamov dva dni po ich odjazdení.

Kto chce závody F1 sledovať naživo, prípadne si prístup obohatiť o tréningy a sprievodné podujatia F2 a F3, musí si predplatiť F1 TV Pro. Cena služby predstavuje 7,49 € mesačne alebo 50,99 € na rok (pred tým 5,99 € mesačne alebo 49,99 € na rok). Prenosy F1 sú na streamovacej službe dostupné v šiestich svetových jazykoch, slovenčinu ani češtinu medzi nimi používatelia nenájdu.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. mate stare info. F1tv som objednaval 1.3.24 a stoji 60€ (59,99) na rok. Uvidime ako sa situacia vyvinie, zavod bol dostupny v plnej kvalite na stiahnutie okolo 23 vecer a jazdil sa o 16. Buduci rok mozno tych 60€ miniem na nieco ine.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -