ZMENA: Od 2024 si Slováci pozrú Formulu 1 na úplne novej TV stanici

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Práva na vysielanie F1 získala nová TV stanica

Pre fanúšikov kolotoča Formuly 1 na Slovensku a v Českej Republike prichádza veľká zmena. Práva na vysielanie F1 získala úplne nová televízna stanica. Kráľovnú motoršportu je aktuálne možné sledovať na TV kanáloch Sport1 a Sport2, ktoré spadajú pod spoločnosť AMC Networks International. O veľkej zmene informuje účet @novasport_cz na sociálnej sieti X.

Od roku 2024 získava exkluzívne práva na vysielanie Formuly 1 skupina Nova Group. Budúcoročná sezóna prestížnej motoršportovej série tak bude na Slovensku aj v Česku vysielaná na TV stanici Nova Sport. Oficiálne informácie o vysielaní podporných seriálov FIA Formula 2 a Formula 3 zatiaľ nemáme.

Spoločnosti AMC Networks International – Central and Northern Europe vyprší kontrakt na konci roku 2023. F1 a jej doplnkové série vysielajú od roku 2015. Ich sídlo sa nachádza v Budapešti v Maďarsku, kde je postavené aj štúdio, ktoré poznáme z vysielaní na staniciach Sport1 a Sport2.

Slováci a Česi si ju pozrú na Nova Sport

Ako informuje Nova Sport: „Skupina Nova získala exkluzívne vysielacie práva na Formulu 1. Od roku 2024 sa televízni diváci v Česku a na Slovensku môžu tešiť na vysielanie prestížnej svetovej motoristickej série na Nova Sport.“

Formula 1 tak doplní ďalšie motoršportové série, ktoré stanica Nova Sport aktuálne vysiela – ako napríklad NASCAR alebo MotoGP.

Formula 1
Zdroj: formula1.com

„Akvizícia práv na F1 podčiarkuje našu snahu prinášať tie najlepšie športové zážitky a exkluzívny obsah najvyššej kvality našim divákom. K Lige majstrov, Bundeslige, LaLige a NHL pribúda ďalšia významná globálna športová značka, ktorá v posledných rokoch stále rastie na popularite,“ uviedol šéf športu TV Nova Dušan Mendel pre portál tn.nova.cz.

Nad presunom vysielacích práv visí veľká otázka, ktorú si kladú aj užívatelia sociálnej siete X. A to, či bude ako komentátorské duo pokračovať obľúbená dvojica EisKing, teda Števo Eisele a Josef Král. O ďalších novinkách vás budeme včas informovať.

Živé prenosy stanice Nova Sport možno sledovať aj na streamovacej službe Voyo.

Čo hovoríte na to, že vysielacie práva na F1 získava nová TV stanica Nova Sport? Veríte, že sa za komentátorský mikrofón vrátia Števo a Pepa? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Tak hlavne aby to šlo vôbec niekde sledovať. Keď momentálne vysielacie práva pre Nova Sport 5 a 6 má len O2TV. To už asi skôr pozriem na webe Tipsport alebo upirátim cez torrent.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -