Nová doba. Česi sledujú na Nova Sport 5 priame prenosy, Slováci si musia vystačiť s reprízami

Nenechajte si ujsť

Rozdielny športový program pre Slovákov a Čechov

Zdá sa, že Nova Sport vo svojich športových prenosoch začína rozdeľovať program pre slovenských a českých divákov. Doposiaľ sa vysielanie kanálov Nova Sport naprieč dvoma krajinami nelíšilo, teraz už sa však začínajú objavovať prvé rozdiely. Ako informuje SatelitnaTV, programová ponuka Nova Sport 5 bola pre Slovákov počas uplynulého víkendu rozdielna ako v prípade českých divákov.

Kým v Česku Nova Sport 5 v sobotu a v nedeľu 16. a 17. marca vysielala priame prenosy rugbyového turnaja Investec Champions Cup, na Slovensku namiesto neho divákom ponúkla záznamy futbalových prenosov Série A či Bundesligy. V prípade zostávajúcich prenosov bol program naďalej rovnaký.

f1 na slovensku
Zdroj: Nova Sport / F1.com

Nie je jasné, prečo športový kanál skupiny Nova priame prenosy rugby nevysielal aj na Slovensku. Jedným z možných vysvetlení je, že televízna spoločnosť zakúpila prenosy len pre český trh. Práva na športové podujatia sa totiž zakupujú pre každú krajinu zvlášť.

Naďalej ju ponúka iba jediný operátor

Práve z tohto dôvodu napríklad Česká televízia nedávno zaslala slovenským operátorom výzvu o okamžité vyradenie svojej stanice ČT Sport. Česká televízia argumentovala skutočnosťou, že slovenskí operátori nemajú na športové prenosy zakúpené práva a teda šírením obsahu porušujú zákon.

Rozdielna programová ponuka je v prípade kanálov Nova Sport novinkou. Dvojicu nových športových staníc Nova Sport 5 a 6 od spustenia sprevádza veľká kontroverzia. Skupina Nova si mala za svoje nové stanice vypýtať výrazne viac, ako si operátori mohli dovoliť bez toho, aby ceny preniesli na divákov.

Na Slovensku preto Nova Sport 5 zaradil jediný operátor, ktorým je Skylink. Ostatní operátori zaradenie kanálov pre Rewind.sk rovno vylúčili alebo avizovali, že stále prebiehajú rokovania. Obe športové stanice ponúka aj streamovacia služba Voyo.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -