Blesk z jasného neba. Česká televízia žiada o okamžité stiahnutie vysielania tejto stanice na Slovensku

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Česká televízia žiada stiahnutie svojej stanice zo Slovenska

Zdá sa, že koniec českých staníc v ponuke slovenských operátorov, načrtá reálne kontúry. Tlak na tuzemských vysielateľov sa totiž stupňuje a televízie žiadajú stiahnutie svojich programov z ponuky pre Slovákov. Podobnú výzvu v týchto dňoch podľa tlačovej správy UPC teraz operátorom zasiela aj Česká televízia, ktorá ich žiada o okamžité vyradenie svojej stanice ČT Sport.

Keďže ide o výzvu na vypnutie stanice priamo od jej vysielateľa, teda Českej televízie, operátori nemajú inú zákonnú možnosť, než stanicu bezodkladne odstrániť z programovej ponuky, vysvetľuje UPC. Výzvu, na základe ktorej majú slovenskí diváci prísť o ďalšiu českú stanicu, dostali takmer všetci slovenskí operátori, od tých najväčších až po tých najmenších operátorov, ktorí majú len niekoľko stoviek či desiatok zákazníkov, uvádza UPC v prehlásení.

reklamy v tv archive
Zdroj: Unsplash, Markíza, JOJ

Operátor pridáva aj vlastné stanovisko.

Spoločnosť UPC vníma túto výzvu a jej načasovanie za aktivitu koordinovanú niektorými slovenskými vysielateľmi, ktorých cieľom je odstrániť konkurenciu v podobe českých staníc pre ich obľúbenosť a značnú sledovanosť slovenskými divákmi. V ostatnom čase sme svedkami intenzívnych snáh, aby slovenskí diváci prišli o prakticky všetky české stanice. Je však zvláštne, ak sa súčasťou týchto aktivít stáva už aj verejnoprávna Česká televízia. Stanice Českej televízie majú slovenskí operátori vo svojej ponuke už roky a ČT nikdy doteraz nevyvíjala žiadne kroky smerom k ich vypnutiu.

 

Úplný koniec českých staníc na Slovensku?

Zdá sa, že hrozba úplného zákazu šírenia vysielania aj ďalších staníc Českej televízie je nielenže reálna, ale bude logicky nasledovať. Znemožnenie sledovania českých staníc pre divákov na Slovensku to potvrdzuje a výzva zo strany ČT je zároveň ukážkou postupného obmedzovania prístupu ku kultúrno-umeleckým, športovým, vzdelávacím či zábavným podujatiam zdieľaným cez televíziu ako najmasovejší komunikačný prostriedok.

Je evidentné, že vďaka záujmom niektorých vysielateľov a osôb na obdivoch stranách rieky Moravy proces degradácie česko-slovenských vzťahov napreduje. Spoločnosť UPC nechce nečinne sledovať, ako úzka skupina osôb sledujúc svoje komerčné ciele a vlastný prospech postupne ničí česko-slovenské vzťahy, uvádza UPC“ Vysielateľ preto hovorí, že naďalej bude robiť maximum pre to, aby mali slovenskí diváci naďalej možnosť sledovať české stanice.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -