Finále Game of Thrones mohlo vyzerať úplne inak. HBO ambiciózny plán zmietlo zo stola

Nenechajte si ujsť

Finále Hry o tróny mohlo vyzerať úplne inak. HBO bolo proti

Od finále seriálového hitu Game of Thrones ubehlo už takmer päť rokov, aj napriek tomu ho množstvo divákov stále rozdýchava iba veľmi ťažko. Roky starostlivého plánovania a budovania sa v poslednej sérii premenili v uponáhľané vyvrcholenie s nelogickými zvratmi. Veľkej kritike po skončení Hry o tróny v roku 2019 čelila aj dvojica tvorcov David Benioff a D.B. Weiss. Showrunneri seriálu teraz pre Wall Street Journal priznali, že všetko mohlo byť inak.

Podľa ich vlastných slov chceli obaja tvorcovia finále Hry o tróny rozdeliť do troch veľkých celovečerných filmov, ktoré mali byť uvedené v kinách. V nich chceli tvorcovia venovať dostatočný priestor uzavretiu dejových liniek Starkovcov, Lannistercov a ďalších. Zástupcovia HBO však boli proti a chceli seriál uzavrieť čisto v televíznej podobe. Autorom bolo pripomenuté, že názov HBO pochádza z Home Box Office, a teda pomenovania pre domácu zábavu. Cestu celovečerných filmov preto televízna skupina zamietla.

Game of Thrones
TMDB

Nie je to chyba HBO

Ako by finále Game of Thrones vyzeralo, keby sa dostane do kín v podobe filmovej trilógie, môžeme iba polemizovať. Faktom však je, že z uponáhľaného vyvrcholenia Hry o tróny nemožno viniť HBO. Benioff i Weiss viackrát v rozhovoroch prehlásili, že HBO chcelo so seriálom pokračovať a dalo tvorcom k dispozícii taký priestor a prostriedky, aký si showrunneri povedali.

Dvojica tvorcov sa však napriek ochote HBO vydala kratšou cestou. Autori boli presvedčení o tom, že skrátená finálna séria im na zmysluplné uzavretie príbehov vystačí. Posledná šiesta séria ukázala, že to tak zďaleka nebolo a na Benioffa s Weissom, ako i celé HBO, sa od fanúšikov hrnula silná vlna kritiky.

Benioff i Weiss si vyslúžili povesť najpreceňovanejších tvorcov súčasnosti, keďže seriál podľa viacerých fanúšikov fungoval len dovtedy, kým sa držal knižnej predlohy. Či je táto povesť oprávnená uvidíme už v marci, kedy Weiss s Benioffom predstavia svoju prvú televíznu novinku od skončenia Game of Thrones. Bude ňou sci-fi 3 Body Problem, ktoré na Netflixe štartuje už v marci.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -