Známy herec z Marvelovky a Star Treku zomrel vo veku 49 rokov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Zomrel herec zo Star Treku aj Marvelovky Captain Marvel

Vo veku 49 rokov nielen herecký svet opustil herec Kenneth Mitchell, známy pre svoje úlohy vo filme Captain Marvel či seriáli Star Trek: Discovery. V druhom menovanom stvárnil až 4 postavy. O jeho úmrtí informoval príspevok na jeho účte na sociálnych sieťach.

Kenneth Mitchell zomrel na následky komplikácií, ktoré súviseli s chorobou ASL (Amyotrofická laterálna skleróza). Ide o ochorenie centrálnej nervovej sústavy, pri ktorom človek prichádza o schopnosť vôľou pohybovať svalmi. Pacientovi tak dochádza k postupnej slabosti svalov a končí to tým, že zostáva paralyzovaný. Týmto ochorením trpel aj slávny vedec Stephen Hawking.

Mitchell pre People v roku 2020 prezradil, že mu túto chorobu diagnostikovali v roku 2018. Od roku 2019 bol na vozíčku a vzdal sa kvôli nej aj hlavnej úlohy v seriáli, keďže nebol schopný na natáčanie cestovať. „Byť hlavným hercom seriálu, naozaj som chcel túto zodpovednosť. Ale nakoniec, pokračovať na tom jednoducho nebola správna vec,“ priznal herec pre People.

Herec sa snažil s chorobou čo najlepšie vyrovnať a pozerať na svet pozitívne. Ako informuje vyhlásenie v príspevku vyššie, herec čelil problémom spojených s chorobou 5 a pol roka, no aj napriek tomu „sa mu podarilo povzniesť sa nad každého s gráciou a odhodlaním, žiť plnohodnotný a radostný život v každom okamihu. Žil podľa princípov, že každý deň je dar a nikdy nekráčame sami.“

Herca ste mohli vidieť v obľúbených franšízach

Mitchellove najprestížnejšie úlohy boli v sérii Star Trek. V seriáli Star Trek: Discovery si zahral klingonov Kola, Kol-Shu a Tenavika a okrem nich ešte postavu menom Aurelio. V animovanom seriáli Star Trek: Lower Decks taktiež daboval niekoľko postáv. Ukázal sa aj v MCU, vo filme Captain Marvel si zahral otca hlavnej postavy, ktorou bola Carol Danvers (Brie Larson). Väčšiu úlohu mal aj vo filme Hokejový zázrak z roku 2004.

Poznali ste tohto herca? Videli ste jeho najznámejšie projekty?

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -