Poznali ste ho z Rockyho alebo Mandaloriána. Vo veku 76 rokov zomrela herecká ikona

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Carl Weathers zomrel pokojne v spánku

Len pred pár minútami obletela svet smutná správa o úmrtí populárneho herca. Carl Weathers zomrel vo štvrtok 1. februára v spánku vo veku 76 rokov. Vo vyhlásení to  potvrdila jeho rodina, informujú Deadline a Variety. Zosnulý herec po sebe zanechal ženu a dvoch synov.

„S hlbokým zármutkom oznamujeme, že Carl Weathers zomrel. Zomrel pokojne v spánku vo štvrtok 1. februára 2024. Carl bol výnimočný človek, ktorý prežil výnimočný život. Svojimi príspevkami k filmu, televízii, umeniu a športu zanechal nezmazateľnú stopu a je uznávaný po celom svete a naprieč generáciami. Bol to milovaný brat, otec, starý otec, partner a priateľ.“

Známy herec robil odmalička rôzne športy – box, futbal, americký futbal, wrestling aj gymnastiku. Americký futbal hral na univerzite a neskôr profesionálne za tímy Oakland Raiders a BC Lions. Po svojom pôsobení v profesionálnom americkom futbale sa rozhodol vážnejšie venovať herectvu a začal dostávať rôzne menšie úlohy.

Carl Weathers v Rocky II
Zdroj: themoviedb.org

Preslávila ho séria Rocky, naposledy sme ho videli v Star Wars

Weathers si za svoj život zahral vo viac ako 75 filmoch a seriáloch. Najviac sa ale preslávil ako Apollo Creed vo filmovej sérii Rocky, kde si zahral po boku herca Sylvestra Stalloneho v štyroch filmoch. Len pred pár mesiacmi, v októbri minulého roka, svet opustil aj Burt Young, ktorý si v rovnakej sérii zahral Paulieho Pennina.

Weather sa ďalej ukázal vo filme Predátor z roku 1987 po boku Arnolda Schwarzeneggera, vo filme Rivali s Adamom Sandlerom či v hlavnej úlohe filmu Akčný Jackson.

Carl Weather ako Greef Karga
Zdroj: Lucasfilm

Mladší diváci si ho ale budú zrejme pamätať najmä zo Star Wars seriálu Mandalorián. Okrem toho, že zrežíroval dve epizódy, si v troch sériách zahral postavu menom Greef Karga. Šlo o expeditora cechu lovcov odmien, ktorý mal blízky vzťah s Mandom (Pedro Pascal). V priebehu seriálu sa z neho ale nakoniec stal v podstate starosta planéty Nevarro.

Zdroje: deadline.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -