Star Wars hlási obrovské novinky. Uvidíme 4 nové filmy a pokračovanie megaúspešného seriálu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

The Mandalorian & Grogu

Svet praďalekej galaxie Star Wars sa rozrastie o očakávané projekty. Hlavná stránka univerza oficiálne informuje o príchode nového filmu a seriálu, ktoré sme skloňovali už niekoľkokrát. Rozšírenia sa dočká ako Mandalorián, tak aj mimoriadne úspešný minuloročný seriál Ahsoka.

Mandalorián a Grogu sa púšťajú do nového dobrodružstva — do kín.

Štúdio Lucasfilm prinesie obľúbené seriálové postavy Manda a Baby Yodu Grogu na strieborné plátna. Už tento rok odštartuje produkcia na celovečernom filme Mandalorián a Grogu, ktorý zrežíruje Jon Favreau (Mandalorián, Iron Man). Produkovať budú nemenej známe mená zo sveta Hviezdnych vojen – Kathleen Kennedy a Dave Filoni.

Star Wars novinky
Zdroj: starwars.com, tmdb.org

„Milujem rozprávanie príbehov odohrávajúcich sa v bohatom svete, ktorý vytvoril George Lucas,“ povedal Favreau. „Vyhliadka na uvedenie Mandaloriána a jeho učňa Grogu na filmové plátno je mimoriadne vzrušujúca.“

„Jon Favreau a Dave Filoni priviedli do Star Wars dve nové a milované postavy a tento nový príbeh sa perfektne hodí na veľké plátno,“ dodala Kathleen Kennedy, prezidentka Lucasfilmu.

Čo so štvrtou sériou Mandaloriána?

Toto oznámenie sčasti sedí s klebetami o tom, že sa dejové linky seriálov Mandalorián, Boba Fett: Zákon podsvetia a Ahsoka spoločne pretnú vo filmovej podobe. Preto môžeme očakávať, že sa postavy Ahsoky Tano či Boba Fetta mihnú práve v snímke The Mandalorian & Grogu.

Otázkou ostáva, čo so štvrtou sériou Mandaloriána. Ešte v máji 2022 showrunner seriálu Jon Favreau potvrdil, že pre štvrtú sériu písal scenár. Tretej sérii, ktorá ukončila svoju púť v apríli 2023, sa však podarilo uzavrieť otvorené príbehové linky.

Film tak môže pôsobiť ako príprava na vyvrcholenie všetkých doterajších príbehov z tejto éry a štvrtá séria následne naviaže na udalosti filmov, prípadne rozpovie úplne nový príbeh. Tento „ultimátny“ filmový crossover na štýl Avengerov nakrúti režisér Dave Filoni.

Tri ďalšie filmy a pokračovanie Ahsoky

Oznámenie totiž zdôrazňuje to, že The Mandalorian & Grogu povedie priebežný vývoj celovečerných filmov Lucasfilmu. Spomínajú tri mená režisérov: Sharmeen Obaid-Chinoy, James Mangold a Dave Filoni. Poďme si zhrnúť ich projekty.

Film režisérky Sharmeen Obaid-Chinoy (21. máj 2026)

Star Wars Rey Daisy Ridley
Zdroj: tmdb.org

Pakistansko-kanadská režisérka Sharmeen Obaid-Chinoy zrežíruje ďalší Star Wars film, ktorý na plátna vráti herečku Daisy Ridley. Tá si zopakuje úlohu Rey Skywalker, tentoraz na poste učiteľky nového rádu Jedi. Príbeh sa má odohrávať 15 rokov po udalostiach Vzostupu Skywalkera.

Film sa zameria na chaos v novovytvorenom ráde Jedi, keď galaxia spochybňuje význam Jediov. Svet sa pokúsi rozhodnúť, či ešte rytierov Jedi vôbec chce. Jedinečný pohľad novinárky, dokumentaristky a aktivistky má priniesť nový pohľad na franšízu. Film má začať novú éru zasadenú do časovej osi Star Wars s názvom New Jedi Order.

Film režiséra Jamesa Mangolda (TBA)

Star Wars: Dawn of the Jedi
Zdroj: reddit.com

Ostrieľaný režisér James Mangold (Logan, Le Mans ’66) nás zavedie približne 25 000 rokov pred udalosti Epizódy IV – Nová nádej. Príbeh „sa vráti k úsvitu Jediov“ a preskúma samotné počiatky Sily. Má to byť začiatok novej éry v rámci časovej osi Star Wars nazvanej Dawn of the Jedi.

Film bol opisovaný ako „biblický epos režiséra Cecila B. DeMille“. Sám Mangold spomenul film Desatoro/The Ten Commandments (1956) ako veľkú inšpiráciu pre jeho Star Wars film.

Film Davea Filoniho (TBA)

Mandalorián Ahsoka
Zdroj: Lucasfilm

Práve režisér Dave Filoni (Ahsoka) sa podľa všetkého chytí veľkého spin-off filmu, ktorý spojí príbehy Dina Djarina, Boba Fetta, Ahsoky Tano a tohtoročného seriálu Skeleton Crew. Udalosti všetkých seriálov majú kulminovať do „vrcholnej príbehovej udalosti“, niečo na štýl Avengers.

Filoniho režijný debut celovečerného filmu tak bude zasadený do éry New Republic, ktorá v Star Wars svete aktuálne prebieha v rámci seriálov. Ďalšie pripravované snímky ako Lando, Rogue Squadron alebo projekt režiséra Taiku Waititiho spomenuté neboli.

Druhá séria Ahsoky

Ahsoka
Zdroj: tmdb.org

Oficiálne stránky nakoniec spomínajú, že Dave Filoni zároveň vyvíja druhú sériu mimoriadne úspešnej Ahsoky. Tá skončila pohľadom na dnes už zosnulého herca Raya Stevensona, ktorý stvárnil skvelú postavu Baylana Skolla.

Scéna divákom naznačila, že by sme sa v hranej verzii mali dočkať takzvaných Bohov Mortisu. Zbožní nositelia Sily sú známi ako Otec, Syn a Dcéra a sú tiež označovaní ako „The One“. Divákom sa okrem formy sôch v Ahsoke ukázali aj v animovaných seriáloch Star Wars: The Clone Wars a Star Wars: Rebels.

Na ktorý z pripravovaných Star Wars projektov sa tešíte najviac? Film o Mandovi a Grogu, druhú sériu Ahsoky, prípadne na jeden z troch ďalších filmov? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: starwars.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -