Epický Napoleon je konečne online. Len tu sa dá pozerať v najlepšej kvalite

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Napoleon mieri online

Aktualizované 9. 1. 2024: Veľkofilm Napoleon je práve dostupný online. Diváci si ho môžu pozrieť na platformách video-on-demand spoločností Apple, Amazon či Google za jednorazovú cenu v prípade vypožičania 12,99 € a v prípade 16,99 €. Drahšie to však vychádza na Google Play Filmoch, kde je cena 20, respektíve 25 dolárov za nákup filmu.

Príchod na streamovaciu službu Apple TV+ sa očakáva až okolo 16. februára, pre nedočkavých tak už existuje možnosť, ako si pozrieť Napoleona online ešte dnes.

Rewind.sk

Najvyššia kvalitu ponúka Apple, kde nájdete film v 4K s Dolby Vision a Dolby Atmos. Film je primárne k dispozícii s originálnym anglickým dabingom, avšak slovenské titulky sú taktiež k dispozícii.

Pôvodný článok

Len nedávno sme informovali o tom, že Vrahovia mesiaca kvetov režiséra Martina Scorseseho mieria online. Teraz sa k digitálnemu vydaniu pridáva aj ďalší veľkofilm z produkcie Apple TV+. Služba When To Stream oznámila príchod historického životopisného eposu Napoleon na obrazovky domácností.

Kinopremiéry sme sa dočkali 23. novembra 2023 a veľkofilm režiséra Ridleyho Scotta odvtedy nenazbieral príliš úsmevné hodnotenia. Kritici si na filme v hlavnej úlohe s Joaquinom Phoenixom zgustli, na serveri Rotten Tomatoes nesie mierne nadpriemerné skóre 59 %  – od recenzentov aj divákov.

joaquin phoenix napoleon
Zdroj: Apple

Filmu sa v kinách podarilo globálne prekonať hranicu 200 miliónov amerických dolárov, čo sa tiež nerovná vyslovenému úspechu. Preto nás neprekvapuje správa, že snímka mieri do digitálnej distribúcie iba pár týždňov od svojho vydania. Presnejšie 48 dní od kinopremiéry, čo je v súlade s ostatnými Apple Originals filmami.

Štvorhodinová verzia na Apple TV+

Životopis francúzskeho generálna dorazí na TVOD služby už najbližší utorok, 9. januára 2024. Dostupný na prenájom či zakúpenie tak bude v digitálnych obchodoch ako Apple, Amazon a Google. Dátum vydania na streamovacej službe Apple TV+ zatiaľ oznámený nebol, avšak práve ten bude pre hodnotenia filmu zlomový.

joaquin phoenix napoleon
Zdroj: themoviedb.org

Tam má totiž doraziť jeho štvorhodinová verzia, ktorú Ridley Scott pripravil. Tá môže zvrátiť najväčší problém, ktorý sme s Napoleonom mali. Kinoverzia filmu pôsobila ako zostrihaný mix najlepších scén a režisérsky zostrih nám tak môže poskytnúť lepší kontext. Redakčné hodnotenie veľkofilmu si môžete prečítať v našej recenzii.

Skorý príchod Napoleona na VOD nie je jedinečnou udalosťou. Vrahovia mesiaca kvetov dostali digitálnu distribúciu iba 46 dní od premiéry na veľkom plátne. Film bude dostupný na streamovacej službe Apple TV+ od 12. januára. Orientačný dátum pre vydanie Napoleona na streame je tak okolo 16. februára (snáď aj so 4-hodinovou verziou).

film napoleon
Zdroj: themoviedb.org

Apple môže vytvoriť oscarové momentum

Vydať film vo februárovom časovom okne by pre Apple dávalo najväčší zmysel. Vrahovia mesiaca kvetov a Napoleon by mali byť zbraňami služby na tohtoročných Oscaroch. Najlepšie oscarové momentum tak budú mať od výberu nominácií až po mesiac pred samotným udeľovaním Cien Akadémie.

Nominácie na tohtoročné Ceny Akadémie budú odhalené 23. januára. Ich výber bude prebiehať medzi 11.-16. januárom. Ceremónia následne prebehne 10. marca 2024.

Plánujete si Napoleona prenajať/zakúpiť na VOD alebo si počkáte na Apple TV+ premiéru? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -