Nástup AI všetko zmení. Nové smart TV predstavujú funkcie, o ktorých sa nám kedysi len snívalo

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nové Samsung televízory

Spoločnosť Samsung pred otvorením veľtrhu CES 2024 predstavila najnovšie televízory v radoch QLED, MICRO LED, OLED a Lifestyle. Zároveň vyhlásila nástup umelej inteligencie v televíznej oblasti, konkrétne vďaka najnovšiemu procesoru s AI, ktorý by mal výrazne posunúť hranice možností pri smart obrazovkách.

Úlohou televízorov už nie je len ponúknuť kvalitný obraz. Mali by nám vylepšovať život aj iným spôsobom,“ komentoval to SW Yong, prezident a riaditeľ divízie zobrazovacích zariadení Samsung.

Vylepšená kvalita obrazu Neo QLED 8K

Najnovšie modely Neo QLED 8K a 4K ponúkajú jedinečnú obrazovú kvalitu, vynikajúcu audio technológiu a množstvo SMART funkcií a služieb. Srdcom radu Neo QLED 8K pre rok 2024 je špičkový inovatívny procesor NQ8 AI Gen3, ktorého neurónová jednotka (NPU) je dvakrát rýchlejšia ako pri predchádzajúcom modeli. Počet neurónových sietí vzrástol osemkrát (zo 64 na 512), čo znamená lepšiu kresbu detailov pri obraze z akéhokoľvek zdroja vysielania. Vďaka špičkovému procesoru ponúka tohtoročný rad nárast výkonu ako nikdy predtým.

odraz obrazu samsung
Zdroj: Samsung

K televízorom Neo QLED taktiež patrí bohatá ponuka funkcií, ako napríklad:

  • 8K AI Upscaling Pro: Obraz v nižšom rozlíšení sa dopočíta a doostrí tak, aby zodpovedal najvyššej kvalite 8K.
  • AI Motion Enhancer Pro: Funkcia eliminuje nedostatky pri vykreslení extrémne rýchleho pohybu, predovšetkým pri športových prenosoch.
  • Real Depth Enhancer Pro: Kombinácia umelej inteligencie a precízneho ovládania mini LED diód umožňuje zvýraznenie detailov v rýchlych akčných scénach.

Viac ako len televízor

Vďaka operačného systému Tizen 2024 sa majitelia televízorov radu Neo QLED 8K môžu plne sústrediť na obsah. Ponuku si každý člen domácnosti so samostatným účtom môže prispôsobiť na mieru – každý si môže zriadiť vlastný profil a nastaviť si ho tak, ako mu to najlepšie vyhovuje.

procesor
Zdroj: Samsung

Spoločnosť bude po novom ešte viac podporovať používateľom v tom, aby sa z ich televízora stal centrálny bod digitálnej domácnosti. Systém Samsung Daily+ bude fungovať ako riadiaca jednotka pre množstvo domácich činností od cvičenia až po videohovory. Do ponuky budú patriť okrem iného služby na monitorovanie cvičenia či veterinárna poradňa cez videohovory.

Najnovšie televízory a ďalšie zariadenia Samsung sú teraz ešte lepšie kompatibilné s inými prístrojmi v rámci ekosystému, čo znamená ľahšie pripojenie televízorov napríklad k mobilným alebo nositeľným zariadeniam.

Rad televízorov je vybavený funkciami pre zdravotne postihnutých používateľov. Vyčnieva najmä Audio Subtitle, ktorá dokáže vďaka AI nahlas čítať titulky v reálnom čase.

Širšie OLED obrazovky

Rad OLED televízorov Samsung pre rok 2024 stavia na odkaze minuloročnej generácie, dominuje mu model S95D s obrovskou uhlopriečkou 77 palcov (196 cm), vysokou obnovovacou frekvenciou a mimoriadne živými farbami. Obrazovka je o 20 % jasnejšia ako predchádzajúce modely, vyniká skvelým podaním čiernej, medzi výrazné prednosti patrí aj presné farebné podanie s certifikátom Pantone Validated. Okrem toho Samsung predstavil aj modely S90D a S85D v rôznych veľkostiach od 42 do 83 palcov.

Nová technológia OLED Glare Free vylepšuje presnosť farieb, obmedzuje odlesky a zároveň zachováva ostrosť obrazu, ktorý tak nestráca na kvalite ani za jasného dňa. Medzi ďalšie prednosti modelu S95D patrí vyspelý obrazový procesor. Ide o najjasnejší OLED displej v histórii Samsungu, ktorý ponúka obnovovaciu frekvenciu 144 Hz, čo poteší fanúšikov športu a náruživých hráčov.

samsung the frame
Zdroj: Samsung

Nové Lifestyle televízory

Samsung taktiež predstavuje trojicu nových produktov v rade Lifestyle televízorov. Patria medzi ne:

  • The Frame: Najpredávanejší model lifestylového radu ponúka v novej verzii celý rad vylepšení pre milovníkov výtvarného umenia. Tohtoročná verzia The Frame umožňuje znížiť náklady na energiu až o 10 % vďaka variabilnej obnovovacej frekvencii v Režime umenia (Art Mode).
  • Projektor The Premiere 8K: The Premiere 8K je prvý projektor s bezdrôtovou konektivitou na svete.
  • The Freestyle 2. generace: Nová verzia obľúbeného prenosného projektora podporuje technológiu Smart Edge Blending, čo znamená prepojenie dvoch projektorov The Freestyle a vytvorenie jedného veľkého obrazu. Výsledný obraz môže mať uhlopriečku až 160 palcov (406 cm).

Pre skompletizovanie výbavy predstavil Samsung pre rok 2024 aj nové soundbary: Music Frame, HW-Q990D a HW-S800D.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -