Po Napoleonovi a Gladiátorovi príde nečakaný zvrat. Ridley Scott pracuje na novom filme, máme detaily

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Ridley Scott má vybraný ďalší film

Iba minulý mesiac mal premiéru v kinách Napoleon, jeho režisér však nezaháľa a už pripravuje ďalší historický epos, ktorý je pokračovaním jeho filmu spred dvoch dekád. Druhý však Gladiátor ešte nie je dokončený a Ridley Scott už má vyhliadnutý ďalší projekt, ako informovalo Deadline. Tento raz sa zameria na akčný triler, ktorý získal v zapálenom súboji na aukcii.

Prvý film Gladiátor prišiel ešte v roku 2000 a mnoho fanúšikov pochybovali o nutnosti pokračovania. Aktuálne 86-ročný tvorca ho však vymyslel kreatívnym spôsobom. Odohrávať sa bude desiatky rokov po udalostiach prvého filmu a ústrednou postavou bude Lucius, ktorého sme v jednotke videli ako synovca Commoda, ktorého si zahral Joaquin Phoenix.

Po historickom kúsku svoj ďalší projekt získal v aukcii

Lucius sa v príbehu nového Gladiátora inšpiruje činmi odvážneho Maxima (Russell Crowe). Vo svojej dospelosti, kedy ho stvárňuje Paul Mescal, sa vydá proti útlaku vtedajšieho cisára Caracallu (zahrá si ho Joseph Quinn). Uvidíme aj ďalšie hviezdne obsadenie, ktoré dopĺňajú mená ako Denzel Washington, Djimon Hounson či Pedro Pascal. Premiéra filmu je naplánovaná na 22. novembra 2024.

Následne si chce dať režisér menšiu pauzu od výpravných historických filmov. Vzíde z dynamickej predsviatočnej aukcie, pri ktorej sa o krátky príbeh od Kevina McMullina zaujímalo až 10 dražiteľov. Medzi nimi aj veľké spoločnosti ako Apple, Netflix, Sony či Warner Bros. Nakoniec ho získala spoločnosť 20th Century Studios, ktorá podľa správ ponúkla sedemcifernú sumu (presná cena nie je známa). Práve pre nich bude Scott film viesť aj produkovať pod svojou firmou Scott Free.

Napínavý triler duchu Nebezpečnej rýchlosti

Milióny za poviedku musia znamenať jediné – režisér a producent v jednej osobe vidí v materiáli veľký potenciál. Potvrdzuje sa to aj tým, že príbeh s názvom Bomb popísal ako akčný triler podobný filmom Nebezpečná rýchlosť alebo Psie popoludnie.

Príbeh sa zameriava na vyjednávača Frankieho Ippolita, ktorý je povolaný do služby iba noc pred jeho chystanou svadbou. Muž v londýnskej štvrti totiž zaparkoval pri stavenisku, na ktorom sa našla bomba z Druhej svetovej vojny a vyhráža sa, že ju odpáli. Jeho podmienkou je hovoriť jedine s Frankiem, ktorý sa snaží zabrániť katastrofe. Pritom zisťuje, že má s útočníkom spoločnú minulosť, čo ho vtiahne do reťazca sporných udalostí.

Čo hovoríte na projekt, ktorý si Ridley Scott vybral ako svoj ďalší film? Pozdáva sa vám námet akčného trileru? Očakávate zároveň napäto druhého Gladiátora? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -