Pozrite si trailer na hororovú komédiu Zombie Town, v ktorej si zahrajú Dan Aykroyd či Chevy Chase

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Zombie Town

Prišiel prvý trailer na hororovú komédiu Zombie Town. Tá je adaptáciou rovnomennej knihy, ktorú v roku 2012 priniesol R. L. Stine. Ten už baví divákov tri dekády vďaka svojej sérii Husia koža a nie je to tak dávno, čo nás vyľakal trilógiou Fear Street. Tento kúsok však patrí skôr do jeho „young adult“ kategórie, neznamená však, že nemôže ísť o poriadnu srandu!

Zameria sa na dvojicu, ktorú tvoria Amy (Madi Monroe) a Mike (Marlon Kazadi). Objavia zabudnutý filmový pás, ktorý obsahuje tajuplný film Zombie Town. Jeho premietaním však vypustia starodávnu kliatbu, ktorá ľudí v ich meste mení na živých mŕtvych.

Opätovné stretnutie dvoch herekých legiend

Dvojica musí, navigujúc cez mesto hladných zombie, vyhľadať (ne)slávneho filmára, ktorý film stvoril – jeho hrá Dan Aykroyd. Spolu s ním pôjdu aj po stopách archeológa (toho zase hrá Chavy Chase), aby sa o mytologickej hrozbe dozvedeli viac. A samozrejme ju mohli zastaviť.

Je skvelé v snímke vidieť takého dve herecké esá. Kým jeden sa preslávil vďaka Krotiteľom duchov a druhý vďaka sérii Prázdniny (v Amerike; v Európe…), mali dosť spoločných projektov. A to nielen filmy ako Len samé problémy alebo Špióni ako my, ale aj dlhoročné pôsobenie v Saturday Night Live. Ich opätovné stretnutie na veľkom plátne je tak skvelou správou pre nejedného fanúšika. Pridá sa k nim aj Henry Czerny, ktorého už môžeme poznať z hororov Vreskot 6 alebo Nevesta na zabitie.

zombie town
Zdroj: filmaffinity.com

Zábavný, no atmosferický kúsok

Režisér Peter Lepeiotis sa spolu s producentom Johnom Gillespiem priznali, že na film nedostali veľký rozpočet (presné číslo ale nezverejnili). Napriek tomu však z neho nechceli spraviť stopercentnú komédiu, ale vyťažiť aj čo sa dalo z atmosféry. Na to využili takmer neustálu noc, kde sa vedeli hrať so svetlami a tieňmi.

Snímka dostáva hodnotenie PG-13, veľa násilia v nej teda čakať nemáme. Aj tak však dokáže prekvapiť nápaditými momentmi a hlavne neopozeraným motívom. Uvedená bude do kín 1. septembra, čím môže skvele odštartovať strašidelnú sezónu ešte niekoľko týždňov pred Halloweenom.

Ako sa vám páči trailer na Zombie Town? Ide podľa vás o jedinečný nápad? A čo hovoríte na stretnutie tejto hereckej dvojice po rokoch? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -