Vo filme Garfield bude počuť aj Samuel L. Jackson. Akú postavu nahovorí?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Animovaný Garfield a Samuel L. Jackson

Počas najbližších rokov nás čaká niekoľko zaujímavých animovaných projektov. Dobre známym faktom je aj to, že slušnému množstvu z nich poskytne svoj hlas Chris Pratt. Bude aj ikonickým oranžovým lenivým kocúrom. Avšak úplne novou a zaujímavou správou je, že medzi hlasy filmu Garfield sa pridáva Samuel L. Jackson.

Herec je známy zo svojich úloh v snímkach Pulp Fiction či Django, v ktorých má pestrý slovník (s najčastejším použitím slova motherfu**er). Dokáže to samozrejme aj bez neho, ako len s malou poznámkou dokázal vo filmovom univerze Marvelu. Avšak má za sebou aj niekoľko dabingových úloh v animákoch.

samuel l jackson animaky
Zdroj: devianart.com

Animáky pre neho nie sú novinkou

Asi najviac u fanúšikov môže reagovať jeho postava ľadového superhrdinu z Rodinky úžasných. Jeho hlas bol v Turbovi a tiež bude prísnym majstrom bojových umení v chystanom Paws of Fury: The Legend of Hank.

V tomto animáku bude hlasom Vica. Má ísť o Garfieldovho otca. Zaujímavý krok zo strany scenáristov, pretože takáto postava sa za vyše štyri dekády stripov neobjavila. Áno, presne, komiksy s lasagne milujúcim kocúrom nás rozosmievajú už od roku 1978.

Komiks Garfield z roku 1978; zdroj: garfieldwiki

Garfield sa po rokoch vracia v animovanej podobe

Ich ústrednými postavami sú aj majiteľ Jon a mierne natvrdlý psík Odie. Tí sa za svoju históriu pôsobenia objavili už v mnohých seriáloch, videohrách, krátkych animovaných príbehoch a samozrejme sme dostali filmové spracovanie. V ňom kocúra nahovoril Bill Murray.

Od neho bola už len otázka času, kedy sa opäť niekto orientuje na animované spracovanie. Tejto úlohy sa chopil režisér Mark Dindal. A že má za sebou skvelé animáky dokazuje to, že stál za Vladárovou novou tvárou či Udatným kuriatkom.

chris pratt garfield
Zdroj: fry-electronics.com

V správnych rukách tvorcov

Scenár mu prinesie David Reynolds, ktorý vytvoril predlohy aj pre pixarovskú klasiku, Hľadá sa Nemo. Animák bude vychádzať pod taktovkou štúdia Sony. Jeho dátum vydania nebol bližšie špecifikovaný, avšak známou informáciou je, že poputuje do kín a nebude teda dostupný len na malých obrazovkách.

Čo hovoríte na informáciu, že medzi hlasy do animáku Garfield bol pridaný Samuel L. Jackson? Máte ho radi aj v takejto tvorbe? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -