Chris Pratt bude po Super Mariovi ďalšou animovanou postavičkou, tentoraz Garfieldom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Chris Pratt ako kocúr Garfield

Spoločnosti Sony a Alcon Entertainment chystajú animovaný film podľa komiksovej predlohy. Týkať sa bude najznámejšieho kocúra, ktorý miluje lasagne a nenávidí pondelky (áno, toto oznámenie prišlo v pondelok…). Režisérsky sa o neho postará Mark Dindal, ktorý priniesol klasiky ako Vladárova nová tvár alebo Udatné kuriatko. Skvelou správou ale je, že Chris Pratt bol obsadený ako Garfield.

Teda samozrejme, ako jeho hlas. Musíme povedať, že v hlasoch animovaných postáv už má určitú minulosť. Herec, ktorý je zrejme najznámejší ako Star-Lord zo Strážcov Galaxie, daboval Emmeta Brickowskeho, hlavnú postavu Lego filmov. Hlas prepožičal aj jednému z bratov Lightfootovcov (Barley) v animáku od Pixaru, Vpred.

animovaný film Super Mario Bros
Zdroj: ussfeed.com

Ďalšia talianske jedlo milujúca postava

Len nedávno sme sa dozvedeli, že sa stane hlasom aj ikony videoherného priemyslu. V adaptácii od štúdia Illumination prepožičia hlas Super Mariovi. Ako jeho brat Luigi tu bude Charlie Day. Žeby sa opätovne spojili a tu nadaboval psa Odieho? Nebudeme predbiehať.

Animák sa stane adaptáciou snáď každému známych komiksových stripov. Lenivý, cynický a jedlo milujúci oranžový kocúr žije so svojim pánom Jonom a nie práve najbystrejším psom Odiem. Animátor Jim Davies ho začal vydávať v júni 1978. V krátkych stripoch funguje dodnes a odvtedy mal niekoľko animovaných seriálov (pričom jeden je momentálne v prípade pre Nickelodeon).

Komiks Garfield z roku 1978; Zdroj: garfieldwiki

Filmové spracovanie nebolo to pravé

Samozrejme, že sa dostal aj na filmové plátna. 20th Century Fox vypustilo v roku 2004 film, kde si hlas mačacej ikony zobral na starosť Bill Murray. Ako Jon Arbuckle sa tu objavil Breckin Meyer a jeho romantický záujem Liz stvárnila Jennifer Lowe Hewitt.

Dva roky na to, v roku 2006, nasledovalo aj pokračovanie s rovnakým hereckým zložením. Zárobkovo si viedli dobre, prvý okolo $200 miliónov a druhý diel $143 miliónov. Avšak priemerné hodnotenia, vlažné prijatie divákov (a nechuť Murraya pokračovať v postave) sa postarali o to, že tretí diel nikdy nevznikol.

garfield film
Zdroj: imdb.com

V animovanej podobe, ako má byť

Možno to bolo aj prevedením. Kombinácia hraného filmu a animovaného kocúra asi neboli to pravé. Preto bude Chris Pratt ako Garfield iba jeho hlasom čisto v animovanej podobe. A tak by to malo byť! Projekt ešte nedostal dátum vydania, avšak poznáme aj meno scenáristu. Tým je David Reynolds, ktorý napísal scenár napríklad aj k Hľadá sa Nemo.

Čo hovoríte na hlas nového animovaného Garfielda? Hodí sa vám k nemu Chris Pratt? Aký je váš názor na jeho stvárnenie ďalšej animovanej postavy po Mariovi? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -