Sci-fi epos režiséra Zacka Snydera s názvom Rebel Moon spoznal svoju hlavnú hviezdu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sofia Boutella v sci-fi epose Rebel Moon

Zack Snyder sa s produkciou filmov na Netflixe poriadne rozbehol. Jeho Army of the Dead mu so streamovacím gigantom priniesol dlhoročnú spoluprácu. Iba nedávno bolo do knižnice pridané pokračovanie, Army of Thieves. Práve v službe našiel aj možnosť ako previesť svoj dlhodobý sen a sci-fi epos. Teraz si pre neho našiel aj hlavnú hviezdu. Sofia Boutella bude hrať hlavnú postavu vo filme Rebel Moon.

Herečka známa z filmu Múmia (tej novšej s Tomom Cruisom) má pomerne bohatú škálu filmov. Zahrala si vo filme Star Trek: Do neznáma, či ako vrahyňa po boku Samuela L. Jacksona v Kingsman: Tajná služba. Pôvodom alžírska herečka sa ukázala aj v poriadne pikantnej scéne s Charlize Theron vo filme Atomic Blonde.

sofia boutella mumia
Zdroj: usatoday.com

Mladá žena, ktorá má zachrániť galaxiu

Teraz by si mala zahrať mladú ženu so záhadnou minulosťou, ktorá má zachrániť celú galaxiu. Tyran Regent Balisarius si ju totiž chce podmaniť. Z malej planétky na jej okraji teda vyšlú postavu, ktorá má nájsť a spojiť bojovníkov z viacerých planét, aby mali spoločne šancu.

Zack Snyder film prinesie spolu so svojou manželkou Deborah a ich spoločnosťou Stone Quarry. Pre režiséra ide o splnený sen, film, ktorý chcel natočiť už dlhší čas. Pôvodne ho zamýšľal pre ságu Hviezdnych vojen, keď mu to nevyšlo, prepísal ho a začal viesť ako samostatný film.

zack snyder sofia boutella
Zdroj: theplaylist.com

Čakať máme Muža z ocele na steroidoch

Čoraz viac hovorí o svojich plánoch a snaží sa navodiť správnu atmosféru. V nedávnom rozhovore v podcaste Post-Credit ho prirovnal k inému svojmu predošlému projektu, Muž z ocele. Teda, jeho konkrétnej časti. Povedal nasledovné:

„Začiatok Muža z ocele mal dosť veľké prvky sci-fi, no nie? Krypton. To je to, čo robíme vo filme Rebel Moon, ale na najväčších steroidoch aké tomu dokážem dať. Úprimne, chcem vytvoriť veľkolepý sci-fi romantický príbeh. Tak rozsiahly ako len budem môcť vytvoriť.“

Lasery, bizarné technológie aj mýtické bytosti

Romantické prvky pre herečku nie sú problémom, sci-fi už má v hľadáčiku tiež. Spojením bude Sofia Boutella skvelým výberom pre film Rebel Moon. Ale čo sa týka vizuálov, na tie sme maximálne zvedaví.

Krypton v Mužovi z ocele totiž prekypoval bizarnými technológiami, mýtickými bytosťami, piktoresknou krajinou a veľa lasermi. Už teraz by sme chceli vidieť, ako sa to Snyder rozhodne spraviť vo väčšej mierke v chystanom filme. Povedal ale, že inšpiráciu čerpal nielen zo spomínaných Hviezdnych vojen, ale aj z filmov Akira Kurosawu, s ktorými vyrastal.

muž z ocele krypton
Zdroj: screenrant.com

Inšpirácia Hviezdnymi vojnami aj Kurosawom

Ten je známy nielen pomalšími drámami s poriadne vybudovanou atmosférou, ale aj samurajskými filmami, ktoré boli označené až ako „východné westerny“. Sme zvedaví, ako dá Snyder toto všetko dokopy. Produkcia filmu by mala začať už skoro počas roka 2022. Od Netflixu zatiaľ nemáme sľúbený žiaden dátum vydania.

Páči sa vám obsadenie hlavnej postavy vo filme Rebel Moon? Hodí sa podľa vás Sofia Boutella do rozsiahleho sci-fi filmu? A čo si sľubujete od vizuálov Znacka Snydera? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -