Simon Pegg bude hľadať hovoriace zvieratko. Zahrá si vo filme založenom na šialených skutočných udalostiach

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Nandor Fodor and The Talking Mongoose

Skutočne krkolomný názov – tak znie film Nandor Fodor and the Talking Mongoose. Šialená komédia je ešte o to bláznivejšia, že je založená na reálnych udalostiach, bez ohľadu na to, ako znejú neuveriteľne. Hlavné úlohy si v nej zahrajú Simon Pegg a Minnie Driver.

Príbeh bude nasledovať maďarsko-amerického psychoanalytika menom Nandor Fodor (Pegg). Známy je nielen ako otec parapsychológie, ale ešte jednou bizarnejšou skutočnosťou. Svoj život zasvätil hľadaniu skutočnej hovoriacej mangusty, ktorej dal meno Gef (od toho aj názov filmu). Ak by ste náhodou nevedeli, ide o rad malých, ale rýchlych šeliem, ktoré žijú na území Afriky či Ázie. Patrí medzi ne niekoľko druhov mangusty, ale aj promyky a surikaty.

mangusta
Zdroj: olaproperties.com

Psychoanalytik a jeho asistentka v hľadaní hovoriaceho zvieraťa

Driver, ktorú môžeme poznať z filmu Dobrý Will Hunting alebo seriálu Will & Grace, si zahrá jeho asistentku. Anne ho sprevádzala na „jeho cestách nezmapovanými teritóriami“. Réžiu aj písanie tohto unikátneho a bláznivého nápadu si zobral na starosť Adam Sigal (aktuálne píše aj sci-fi Chariot s Johnom Malkovichom).

Okrem spomenutých si v projekte zahrajú Tim Downie (Good Omens), Ruth Connell (Supernatural), Paul Kaye (Hra o tróny), Gary Beadle (V srdci mora) a Drew Moerlin (V/H/S).

film nandor fodor obsadenie
Zdroj: deadline.com

Ani režisér nemohol uveriť, že ide o pravdivý príbeh

Samotný režisér nedokázal uveriť tomu, že ide o pravdivý príbeh. Vo svojom prehlásení k začiatku produkcie filmu, ktorá momentálne prebieha v meste Leeds, povedal nasledovné:

„Nandor Fodor and The Talking Mongoose je tak unikátnym príbehom, že som nemohol uveriť tomu, že to bola pravda. Neexistuje nikto iný ako Simon, kto by vedel túto postavu stvárniť a kto by nás mohol zobrať na takúto bláznivú cestu. Nemôžem sa začať ako začneme.

Originalita vyhráva

Producentka snímky Sasha Yelaun dodala:

Dôvod, pre ktorý rada pracuje s Adamom je, že vždy príde s originálnym konceptom, ktorý je dnes vzácne nájsť, hlavne pri dnešným remakoch. Je vzrušujúce, že ešte k tomu priniesol také skvelé hviezdy ako sú Simon a Minnie. Som nadšená, že ich spolu uvidíme v akcii a že uvidíme Adama priniesť ďalší film, nad ktorým sa treba zamyslieť.

Hneď ho dokázali predať

Originálny koncept je aj dôvodom, prečo si film Nandor Fodor and The Talking Mongoose rýchlo našiel zastrešenie a financie. Jeff Annison, šéf produkčnej spoločnosti Legion M sa vyjadril, že ich akcionári rýchlo ocenili nové rozprávanie príbehu. Ani oni zo spoločnosti sa nevedia dočkať spolupráce s ústrednou trojicou a hlavne kedy uvidia snímku na veľkom plátne.

Zaujal vás film o psychológovi, ktorý počas života hľadal hovoriace zvieratko? Čo hovoríte na to, že ho bude hrať Simon Pegg? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -