J.J. Abrams potvrdil, že Star Trek 4 je vo vývoji. Vrátiť by sa mala rovnaká posádka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Star Trek 4 je vo vývoji

Štúdio Paramount konečne oznámilo, že po neľahkých peripetiách príde film Star Trek 4. Samozrejme ho označujeme ako štvrtú časť, pretože ide o ľahký reboot tejto série, ktorý v roku 2009 priniesol J.J. Abrams. Ten bude stále pôsobiť ako producent, ale réžiu odovzdali inej osobe. Nakrúcanie by malo začať ku koncu tohto roka.

O réžiu sa počas poslednej (takmer) dekády zaujímalo viacero režisérov. Medzi nimi by sa dal uviesť napríklad aj Quentin Tarantino, ktorý ho zvažoval ako svoj desiaty (posledný film?). Mená padli aj iné, ale od minulého roka sa najviac hovorilo o tom, že by réžiu viedol Matt Shakman. Ten minulý rok priniesol prvý MCU seriál WandaVision, ktorý napísal spolu s Cameronom Squiresom.

star trek herci
Zdroj: pinterest.com

V scenári opätovné stretnutie?

Squires je práve členom tímu, ktorý scenár vytvára aj teraz, ide teda o ich ďalšiu spoluprácu. Okrem toho na skripte pracuje Josh Friedman (Snowpiercer). Vychádzajú z predošlého návrhu, ktorý predtým vyrobili Lindsey Beer (Sierra Burgess je marná alebo chystaný Barbie film) a Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel).

Detaily ešte nie sú známe, ale v skoršej verzii scenára sa hovorilo o tom, že by sa tu mal kapitán Kirk stretnúť so svojim otcom, Georgom. Takto by to dalo opäť dokopy hereckých kolegov Chrisa Pina a Chrisa Hemswortha, keď si zahrali v pôvodnom Star Treku v 2009. George sa tu však obetoval, aby svojho syna zachránil, takže nie je isté, či by ich stretnutie bolo formou spomienok alebo cestovania do minulosti.

Star Trek 4 bez Chrisa Pinea a Hemswortha?
Zdroj: Paramount Pictures

Po rokoch čakáme aj na návrat posádky

Zatiaľ posledný film zo série vyšiel v roku 2016 a jeho podtitul bol Do neznáma. U fanúšikov nemal taký ohlas ako predošlé dva filmy a jeho zárobky neboli ani zďaleka také, ako sa očakávalo. To bol jeden z dôvodov (+ hľadanie režiséra), pre ktorý sa zasekol v produkcii. Nakoľko ale ide pre Paramount o druhú najväčšiu filmovú značku (najväčšia je Mission: Impossible), tak bolo očakávané, že Star Trek 4 nakoniec predsa vznikne. Na ohlásenie názvu ešte čakáme.

Očakávaný je aj návrat posádky lode Enterprise, keďže štúdio oslovuje hercov kvôli návratu. Takto by sa okrem Pina ako Kirka mali vrátiť aj Zachary Quinto ako Spock, Zoe Saldana ako poručíčka Uhura, Karl Urban ako doktor Bones (alebo Kost, ako ho poznáme u nás). Chýbať by tak nemali ani John Cho ako Sulu a samozrejme Simon Pegg ako Scotty.

Ste radi, že bol potvrdený nový Star Trek? Ste fanúšikmi tejto obnovenej série alebo patríte medzi dlhodobých priaznivcov? Očakávate návrat pôvodnej posádky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -