Prekvapivý zvrat vzťahu Petera a MJ! Aj to poskytuje zverejnený scenár z najnovšieho Spider-Mana

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

POZOR! Článok obsahuje spoiler z filmu Spider-Man: Bez domova.

V scenári k Spider-Manovi nájdeme zvrat vo vzťahu k MJ

Film Spider-Man: Bez domova nebol len veľkým súbojom Petera Parkera proti najväčším protivníkom iných Spider-Manov. Zároveň sa zameral aj na vzťahy, ktoré tento maturujúci tínedžer má. Jedným z najdôležitejších bol vzťah s MJ (Zendaya), ktorý bol kvôli koncu skutočne emotívnym momentom.

Musíme sa pozrieť na to, čo bolo pre Hollandovho Spider-Mana najviac heroickým momentom. Kvôli nevydarenému kúzlu prechádzali z iných vesmírov záporáci, ktorých sme videli v predošlých stvárneniach tejto postavy. Objavil sa tu Doctor Octopus, Electro, Sandman, Lizard aj ešte hrozivejšie vyzerajúci Green Goblin. Ich údel by mal byť jasný – ich smrť pri súboji so Spider-Manom.

spider-man-no-way-home-villains-sinister-six
Zdroj: thedirect.com

Peter sa rozhodne meniť osudy

Avšak Peter s týmto osudom nesúhlasí a chce ho za každú cenu zmeniť. Všetko smeruje k veľkému epickému súboju na renovovanej Soche slobody (so štítom Captaina Americu). Doctor Strange nedokáže zadržať ohromnú silu pokazeného kúzla a z multiverza by prenikalo ešte viac nepriateľov. Peter sa teda rozhodne obetovať a chce, aby Stephen kúzlo dokončil – to ale znamená, že tento raz na neho skutočne všetci nadobro zabudnú.

Peter chce v posledných minútach filmu navštíviť MJ v kaviarni, kde pracuje, aby jej pripomenul, kým je. Vidíme, že jej život je zrazu pokojnejší a dostáva sa aj na vytúženú školu. Skutočne horkosladký moment, keď sa rozhodne, že ich históriu a šťastnú Michelle nechá s novým osudom.

bez domova mj
Zdroj: thedirect.com

Záblesk déjà vu

Tvorcovia filmu a štúdio sa rozhodli, že celý scenár filmu nechajú verejne dostupný na internete. Ak by ste chceli nový náhľad, celý je dostupný na tomto odkaze. Avšak kľúčové informácie k jeho koncu ukazujú niečo, čo nám mohlo na prvý pohľad uniknúť a na papieri je to jasnejšie. Poskytuje tak ešte väčší zvrat k postave MJ a jej vzťahu k Peterovi.

Na stránke 178 v skripte sa nachádza poznámka, že má MJ „záblesk déjà vu“ po tom, ako Peter zopakuje jej predošlú hlášku. Ona sama mu predtým tvrdila, že ak nič nebude očakávať, nebude sklamaný. Vo finálnych momentoch v kaviarni on túto jej vetu doplní.

mj scenár
Zdroj: sony.com

Pocit rozpoznania

Krátky moment nemusí byť až tak šokujúci, ale je toho viac. Peter odchádza z kaviarne a ešte sa posledný raz pozrie na MJ a Neda so slovami „vidíme sa“. Keď vychádza z dverí, má podľa scenára Zendayina postava „pretrvávajúci pocit…rozpoznania?“.

Spider-Man: No Way Home MJ

Sony týmto samozrejme nič nechce nechávať na náhodu a tým, že nám to priamo ukazuje, si necháva dvere otvorené. Predsa len, vieme, že sa s Hollandom chystá ďalšia Spider-Man trilógia, takže ani vo filme Spider-Man 4 nesmie chýbať jeho najmilovanejšia osoba. A to aj pri špekuláciách fanúšikov, že herečka v MCU končí…

Far From Home
Zdroj: newsarama.com

Zlé kúzlo alebo láska silnejšia ako mágia?

Posledné stránky scenára nám však môžu ukazovať ešte ďalšiu vec. Buď skutočne nie je Doctor Strange takým silným mágom ako sme si všetci mysleli a v jeho Mnohovesmíre šialenstva bude potrebovať poriadnu, ale naozaj poriadnu pomoc. Strange Supreme nebude ľahkým súperom a tak by ho mohli zastaviť iba najsilnejší jedinci z iných vesmírov. Alebo…

Alebo nám jednoducho chcú dať ešte emotívnejší moment. Tento zvrat vo vzťahu MJ a Petera by mohol znamenať jedno. Ich láska a vzájomné puto sú silnejšie ako mágia od „Sorcerer Supreme“. Nech je to ktorákoľvek z týchto verzií, teraz nám je ešte viac jasné, že vzťah MJ a Petera bude zároveň so vzťahom v ich reálnom živote aj predmetom ďalších filmov.

Ako pôsobí časť scenára a jej prekvapivý zvrat medzi MJ a Peterom na vás? Myslíte si, že je ich vzťah silnejší ako mágia alebo ide o šikovné naznačovanie k ďalším filmom? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: inverse.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -