Nicholas Hoult sa rozchádza s Cageovým Draculom, ukazuje nový trailer na Renfield

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Finálny trailer na Renfield

Prichádza finálny trailer na film Renfield. Ten nám ukáže netradičný pohľad na svet vládcu všetkých upírov, pretože sa bude pozerať skôr cez optiku jeho prisluhovača. Toho si v snímke, ktorú režíruje Christopher McKay, zahrá Nicholas Hoult. Čo je však najlepšie a prečo sa na film najviac tešíme – Draculu hrá Nicolas Cage.

Tu sa dostávame na samotný začiatok ich „spolupráce“. Ani všade siahajúca cirkev nedokázala zdolať temného pána, ktorý si našiel nového sluhu. Vidíme však, že o 90 rokov neskôr sa situácia nezlepšila, ale práve naopak. Upír využíva svojho spoločníka na všetky druhy prác (ale aspoň konečne vieme, že jeho plášť sa čistí zásadne nasucho!).

Sluha sa chce vymaniť z toxického vzťahu

Má síce drsné nadprirodzené schopnosti (ktoré dostáva po zjedení hmyzu), akosi mu to však nestačí. To si začne ešte viac uvedomovať, keď zachráni mladú, ale poriadne horlivú dopravnú policajtku Rebeccu (Awkwafina). Utvrdí ho v tom, že sa musí svojho toxického vzťahu zbaviť a preto vyhľadá aj pomoc anonymnej poradne.

Pozerať sa na Renfielda a Draculu ako na rozídený pár je zásadne zábava už sama o sebe. Ani jeden z nich sa však svojho presvedčenia nechce vzdať a musí ukázať svoje bez ohľadu na to, aké to bude mať následky. A koľko krvi potečie. A že si film vyslúžil R-kové hodnotenie, tak nám musí byť jasné, že jej nebude málo.

renfield
Zdroj: theescapist.com

Dracula rozchod neberie

Originálny nápad na tento príbeh pochádza od komiksového autora Roberta Kirkmana, ktorý stojí napríklad za Invincible. Do podoby scenára ho však spracoval Ryan Ridley, ktorého môžeme poznať ako autora epizód Community či Ricka a Mortyho. Ako ďalší dôkaz, že pôjde o skvelú kombináciu je to, že režisér stál aj za LEGO Batmanom vo filme

McKay potvrdil jeho predstavu, že tento film by mohol (veľmi) voľne nadväzovať na klasického Draculu z roku 1931. Cage si zase zobral inšpiráciu zo zobrazenia postavy z 50. až 70. rokov, kedy ju v gotických spracovaniach hral Christoper Lee (áno, budúci Saruman). Trailer na Renfield nám len dokazuje, že aj tieto dva prvky môžu spolu fungovať a priniesť nám z každého kúsku spracovania pána upírov.

renfield
Zdroj: ign.com

Stále pritom stíhajú biť vlkolakov?

Ďalšími obsadenými do filmu sú Ben SchwartzAdrian MartinezShohreh AghdashlooBess Rouss a James Moses Black. Ak už máte dosť boja upírov proti vlkolakom (počkať, aj to tu bude) a chcete si radšej pozrieť Draculu ako urazeného partnera (navyše v podaní Nica Cagea), 14. apríla bude pre vás ten pravý dátum. Vtedy bude film uvedený vo vybraných kinách.

Ako sa vám páči posledný trailer na Renfielda? Budete si tiež užívať takéto zobrazenie Draculu a sústredenie na jeho posluhovača, ktorý chce ukončiť tento toxický vzťah? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -