Nicolas Cage ako Dracula robí svojmu poskokovi zo života peklo, ukazuje trailer na Renfield

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prichádza trailer na Renfield

Štúdiu Universal to možno s ich Dark univerzom úplne nevyšlo, ale zrejme aj vďaka tomu teraz môžu priniesť úplne iný náhľad na najznámejšieho z upírov. Zverejnili nám trailer na film Renfield, v ktorom sa ako Dracula predstavuje Nicolas Cage. Sústredenie však bude skôr na jeho dlhoročného poskoka, ktorý sa objavil ešte v pôvodnej knihe z roku 1897.

Muža s rovnakým menom ako je titul filmu si tu zahrá Nicholas Hoult. Na začiatku ho vidíme, ako vstupuje na terapeutický krúžok, kde hovorí, že sa chce zbaviť svojho toxického vzťahu. Dozvedáme sa však, že to je voči jeho temnému pánovi, ktorý tak baží po krvi.

Nicholas Hoult sa chce zbaviť toxického šéfa

Jeho rozprávaním sa dostávame k tomu, že od Draculu dostal špeciálne schopnosti, vďaka ktorým mu môže prinášať obete. V modernom svete sa však ťažšie orientuje, s čím sa zdôverí poriadne naštvanej dopravnej policajtke Rebecce, ktorú tu stvárňuje Awkwafina. Okrem vzťahu vampíra s jeho posluhovačom nás tak môže čakať aj nejaký románik v súčasnom New Orleans.

Samozrejme, aby nás poriadne navnadili, nechýba ani dostatok záberov na samotného Cagea v úlohe najvyššieho z upírov. K terapeutickému kruhu vstupuje po riadnom pozvaní, čím dostávame narážku na starú legendu. Medzi účastníkmi začne okamžite rozsievať hrôzu. Tu sa napĺňajú hercove skoršie slová o tom, že chce priniesť tú najdesivejšiu podstatu postavy, ktorú si zobral pre inšpiráciu z grófa Orloka z filmu Nosferatu.

nicolas cage dracula
Zdroj: concreteplayground.com

Horor, komédia, románik

Zároveň však hovorí, že tento film bude mať poriadny popkultúrny komediálny aspekt. Humor teda rozhodne chýbať nebude, celou ukážkou sa vznáša odhľahčený, až cielene ironický tón. Rovnaké prvky sľubuje aj režisér Chris McKay, ktorý hovorí, že nepôjde priamo o komédiu, ale bude tam z nej dosť.

Ide predsa o tvorcu, ktorý pracoval na LEGO Batmanovi vo filme. Pre tento kúsok spojil sily so scenáristom Ryanom Rydleym, ktorý písal epizódy ku Community alebo Rickovi a Mortymu. Pôvodný nápad však pochádza z hlavy Roberta Kirkmana, ktorý vytvoril The Walking Dead. Tu slúži ako producent a on zase divákov uisťuje, že dostanú aj dostatok násilia.

renfield
Zdroj: thenerdstash.com

Nicolas Cage ako Dracula je jednoznačným ťahúňom

Trailer na Reinfield, komediálny/dobrodružný/dramatický horor, nám prevažne ukazuje trojicu postáv. Okrem spomenutých troch hercov si tu však zahrajú aj Ben SchwartzAdrian MartinezShohreh AghdashlooBess Rouss a James Moses Black. A aj napriek tomu, že je v centre diania dlhoročný poskok, všetci sme mimoriadne zvedaví na Nicka Cagea ako Draculu. Našťastie už nebudeme musieť čakať dlho – premiéra v kinách je naplánovaná na 13. apríla tohto roka.

Páči sa vám Nicolas Cage ako Dracula? Čo hovoríte na Nicholasa Houlta ako jeho poskoka, ktorý sa chce vymaniť z prostredia svojho toxického šéfa? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -