Nicolas Cage sa ukazuje ako Dracula na prvých záberoch z nakrúcania filmu Renfield

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nicolas Cage ako Dracula

Pred koncom minulého roka sme sa dozvedeli, že Universal chystá film o posluhovačovi najznámejšieho z upírov. V horore Renfield si ho zahrá Nicholas Hoult. Avšak najväčšie sústredenie je na grófa samotného. Nicolas Cage totiž bude ako Dracula a teraz sa ukazuje na prvých záberoch, ktoré sú z nakrúcania v New Orleans.

Renfield je postava, ktorá vystupovala už v pôvodnej knihe od Brama Stokera z roku 1897. Počas dlhých rokov a viacerých spracovaní už ho stvárňovalo aj niekoľko hercov. Medzi nimi napríklad Klaus Kinski alebo Tom Waits. Na záberoch vidíme aj Houlta, ktorý túto postavu hrá. Je postriekaný krvou, inak však vyzerá obyčajne. Preto je sústredenie skôr na iného herca.

nicholas hoult renfield
Zdroj: people.com

Odkiaľ bral inšpiráciu?

Draculu si v priebehu rokov zahrali skutočné legendy. Medzi nimi Bela Lugosi, Christopher Lee či Gary Oldman. Stvárnili ho napríklad aj Gerard Butler alebo Luke Evans. A teraz si ho zahrá… Nic Cage. Tento herec od začiatku sľubuje, že vie do stvárnenia postavy priniesť niečo nové.

Inšpirácie uvádza naozaj rozličné a vám nepôjde do hlavy, ako by spolu mohli zapadnúť. Uvádza, že čerpal z nedávneho filmu Vtelenia zla a mnohé prebral aj od svojho otca, Augusta Coppolu. So vzhľadom sa veľmi pozeral na Davida Bowieho a dokonca chcel niečo zobrať aj Sadako z japonskej verzie Kruhu (Ringu).

Kombinácia Draculu a Jokera

Magazín People teraz priniesol niekoľko fotografií z pľacu. Na nich sa Cage ukazuje v maskovaní postavy. Predstavuje sa s extrémne bledou pokožkou, uhladenými čiernymi vlasmi, dlhými nechtami a množstvom farebných šperkov. Do toho však dostáva fialové pery a až nápadne rozprávkovo vyzerajúci upírsky outfit.

Reakcie v komentároch na Twitteri, kde obrázok zdieľali, na seba nenechali dlho čakať. Ľudia toto stvárnenie označujú skôr podobné upírovi z Temných tieňov od Tima Burtona ako k Draculovi. Prípadne sa vyjadrujú, že takto by to vyzeralo, ak by mali Dracula a Joker spolu dieťa

nicolas cage dracula
Zdroj: people.com

S komédiou by to sedelo

Avšak to všetko by zodpovedalo s tým, ako chce Nicolas Cage pôsobiť ako Dracula. Hovoril, že má ísť v prvom rade o komédiu. Hororová komédia je vraj skvelá, ak sa tieto dva prvky vhodne skombinujú – ako príklad uviedol film Americký vlkolak v Londýne. A myslí si, že týmto trafili do čierneho.

Podobným spôsobom sa vyjadril aj autor scenára a producent v jednej osobe – Robert Kirman. Podľa neho pôjde o násilnú, ale stále veľmi zábavnú komédiu. O deji nechce nič prezradiť, ale povedal, že nám ukážu, ako „nahov*o je byť Draculovým poskokom“. V každom prípade zatiaľ myslíme, že ten komediálny element majú zvládnutý.

Okrem Cagea a Houlta si vo filme zahrajú Awkwafina, Ben Schwartz, Adrian Martinez a Shohreh Aghdashloo. Réžiu filmu si zobral na starosť Chris McKay, ktorého môžeme poznať ako tvorcu The Tomorrow War. Avšak pripravil napríklad aj LEGO® Batman vo filme, takže aspoň máme záruku, že strelené komédie zvláda. Uvidíme, ako ju skombinuje s hororom.

Ako zatiaľ hodnotíte to, ako Nicolas Cage vyzerá ako Dracula vy? Trafil sa podľa vás do tematiky filmu alebo je to aj na komédiu prehnané? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, people.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -