11 vecí, ktoré vieme o novom Spider-Manovi

Nenechajte si ujsť

Dominik Boskovič
Dominik Boskovičhttp://www.rewind.sk
Niet lepšieho úniku ako na chvíľku vstúpiť do sveta kinematografie. Jednoducho si oddýchnete, prídete na nové myšlienky a niekedy aj na nové nápady. Nádherný relax a oddych. Členom redakcie od: október 2015

Snáď už každý z Vás videl posledný MARVEL-ovský film, ktorý mal premiéru v kinách 5. mája tohto roku, a ktorý už budúci týždeň vyjde na DVD a Blu-Ray nosičoch. Áno film bol unikátny, ale hlavne bol podľa komixovej predlohy. Nuž tento raz sa nebudeme baviť o Avengeroch samotných ale vybral som si pre teba jedného nováčika. Tým je Spider-Man v podaní skvelého herca Toma Hollanda.

Tretia sága o Spider-Manovi

Presne dve sólo série Spider-Mana sme museli prečkať, aby sme sa dočkali pridania tejto červenomodrej postavy do MCU. Veľa ľudí pokladalo Amazing Spider-Mana za prepadák a vyžadovali okamžitú náhradu v podaní nového spracovania a nového herca. A presne tejto skutočnosti sa fanúšikovia dočkali. Už budúci rok príde nový film tentokrát už právoplatný člen MCU s názvom Spider-Man Homecoming!

Tom Holland v Civil War
Tom Holland v Civil War

Po uvedení filmu Captain America: Civil War sme sa dozvedeli o tomto nadchádzajúcom filme mnoho nových faktov. Poďme si teda povedať, čo môžeme vo filme očakávať, a aký bude vlastne ten nový Peter Parker.

Je nespoločenský

Peter Parker je veľmi nespoločenský. Vďaka tejto vlastnosti nemá vôbec dobrú popularitu medzi svojimi spolužiakmi na strednej škole. Zatiaľ v každom filmovom ale aj animovanom Spider-Manovi mu táto jeho povahová črta spôsobovala len problémy.

Žije so svojou tetou May

Keď bol Peter malý tak mu zomreli rodičia pri nehode. Aspoň tak sa to povráva. Vychoval ho jeho strýko menom Ben a jeho atraktívna teta May. Jeho strýko bol bohužiaľ zavraždený. To je bohužiaľ tak, ale jeho teta ho podporuje a poskytuje mu dostatok lásky aby Peter mohol viesť krásny život.

Je veľmi vynaliezavý

Kusnutie od pavúka Peterovi nezvýšilo inteligenciu. Vždy bol extrémne múdry. Teta May ani Peter (nakoľko je študent) nemajú skoro žiadne peniaze. No ani to ho nezastaví pred jeho koníčkom. Peter zbiera z okolia „odpad“ ktorý bol odhodený inými ľuďmi a vyrába z neho skvelé zariadenia. Pravdepodobne najväčším vynálezom sú jeho pavučinomety. Taktiež vytvoril tekutinu ktorá sa dá formovať napríklad aj do pavučín.

Peter Parker vynaliezol pavučinomet.
Peter Parker vynaliezol pavučinomet.

Žije v mestečku Queens v malom byte

Vždy sme boli zvyknutý že Peter Parker býval v dome. Avšak tentokrát sa tvorcovia nechali uniesť a domov mu vytvorili v „apartmáne“. Vraj to lepšie odzrkadľuje aktuálnu ekonomickú situáciu pre strednú a nižšiu vrstvu.

Vina ho motivuje aby bol Spider-Manom

Ak ste videli Civil War, tak keď sa Tony rozprával s Peterom, tak Peter spomenul aj jednu vec a to, že keď máte nadprirodzené schopnosti a snimi aj veľkú moc, musíte zasiahnuť, pretože ak nezasiahnete a niečo sa stane, tak je to vaša vina. 

Práve len začal svoju super-hrdinskú kariéru

V udalostiach ktoré sa odohrávali v Civil War bol Peter Spider-Manom len 6 mesiacov. V jeho samonavrhnutom kostýme sa preháňal po mestečku Queens a riešil malé zločiny ktorým zabraňoval. Peter ale nepočítal s tým, že nakoľko je 21. storočie, samozrejme že ho niekto natočil a dal to na Youtube. Tak ho aj Tony Stark našiel.

Na Youtube sa objavilo video na ktorom Peter bojoval vo svojom kostýme.
Na Youtube sa objavilo video na ktorom Peter bojoval vo svojom kostýme.

Jeho „pavúčie“ zmysli sú extrémne silné

Áno ten príbeh poznáte, kusol ho pavúk, získal skvelé schopnosti ako, priľnavá pokožka, extrémna ohybnosť a sila a taktiež sa vylepšili jeho zmysli. Keď sa vonku začne diať nejaká kriminálna činnosť, Peterove zmysli to zistia. Bohužiaľ má to aj jednu nevýhodu. Keď je vonku a bojuje proti kriminálnikom, musí nosiť špeciálne okuliare ktoré odfiltrujú okolité veci. Cítiť viac nie je vždy dobré.

Tony Stark je jeho idolom

Tony Stark je Ironmanom už 8 rokov. Celý svet vie že tento muž je aj superhdinom ale aj neskutočne inteligentným mužom a taktiež filantropom. Peter v podstate vyrastal sledovaním tohto človeka. No teraz sa veci trošku zmenia. Tony bude Petera v jeho nadchádzajúcom živote mentorovať.

Spider-Man je za registráciu superhrdinov

Čo viac vám môžem opísať. Ak ste videli film Civil War tak viete na ktorú stranu sa Spider-Man pridal. Ak nie tak si ho určite pozrite, aby sme Vám nevyspoilovali všetko čo sa len dá :-)

Čoho je schopný Spider-Man sme videli v Civil War.
Čoho je schopný Spider-Man sme videli v Civil War.

Jeho boje sú bezstarostné

Ako sme mohli vidieť už vo vyššie zmienenom filme, tak Spider-Man keď bojoval proti Buckymu a Samovi tak jeho štýl boja bol taký bezstarostný. To by ale tiež mohlo byť zapríčinené tým že jeho sa udalosti Občianskej vojny netýkali až tak osobne. Ak ale bude jeho štýl boju takýto tak sa určite máme na čo tešiť.

Taktiež sme videli nejaké nové technológie

Na konci Civil Waru dostal Spider-Man od Tonyho darček. Pravdepodobne za dobre odvedenú prácu mu Tony nainštaloval do pavučinometu špeciálny a dobre vyzerajúci Spider-Signál. My veríme že nových technológii uvidíme ešte viac v nadchádzajúcom filme Homecoming.

Nový vynález od Tonyho Starka s názvom Spider signál.
Nový vynález od Tonyho Starka s názvom Spider signál.

Zhrnuli sme si 11 faktov ktoré sme zistili počas tohto roku. Dúfame teda že nová sága Spider-Mana bude zase trošku odlišná od tých dvoch predtým, ale to je myslím si len pozitívna správa. Opäť uvidíme Spider-Manov príbeh trošku z iného pohľadu a vnímania.

Spider-Man Homecoming by mal do našich kíín prísť už 06. júla 2017
Spider-Man Homecoming by mal do našich kín prísť už 06. júla 2017

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -