Dufferovci spúšťajú produkčnú spoločnosť Upside Down Pictures. Čo všetko od nich uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dufferovci prinášajú Upside Down Pictures

Matt a Ross Dufferovci, najviac známi ako tvorcovia Stranger Things, prinášajú svoju vlastnú produkčnú spoločnosť. Samozrejme, nemôže dostať názov podľa ničoho iného, ako zo sveta tohto presláveného seriálu. V rámci Upside Down Pictures prinesú divadelnú hru z Hawkinsu, adaptáciu známej mangy, diela Stephena Kinga a ďalšie projekty.

Vyjadrili sa, že ich zámerom bolo priniesť túto spoločnosť, aby vytvárali príbehy, s ktorými vyrastali oni. Sú to diela, kde obrovské deje fungujú aj s malými postavami, kde city vyhrávajú nad cynizmom, kde sa nachádza krásna križovatka medzi obyčajným a neobyčajným. Preto si priviedli aj Hilary Leavitt, aby spoločnosť viedla.

hilary leavitt
Zdroj: deadline.com

Nemohli si vybrať lepšiu osobu na vedenie

Ide o producentku, ktorá stojí za projektami ako Ozark, Orphan Black, Veľká alebo Žiarivé dievčatá. Lepšiu osobu podľa vlastných slov nemohli nájsť. Popísali to takto:

„Netrvalo dlho a už na našom prvom stretnutí s Hilary sme zistili, že sme na rovnakej vlne pri filmoch ako Čeľuste, Sám doma alebo Nebezpečná rýchlosť. Zistili sme, že má citlivú dušu a vášeň pre rozprávanie príbehov. Tá sa dá merať iba s jej dohľadom nad tými, ktoré tie príbehy rozprávajú. Nie je divu, že to toľkých režisérov a scenáristov ťahá, aby s ňou pracovali. Je vzácnym talentom a cítime sa extrémne vďační, že s ňou môžeme budovať spoločnosť.“

Nadšenie je obojstranné

Pekné a citlivé slová od tejto súrodeneckej dvojice. Je ale jasné, že spolupráca je rovnakým nadšením pre obe strany, pretože Leavitt zase na to reagovala takto:

„Pamätám si na prvý film, ktorý som videla v kine, prvú kazetu, ktorú som dostala na Vianoce, prvý, ktorý som si kúpila na eBay. A prvý raz, keď som stretla Matta a Rossa. Všetky tieto kľúčové momenty viedli k tejto smiešne skvelej príležitosti k budovaniu spoločnosti s bratmi Dufferovcami, kde budeme produkovať filmy, pretože milujeme filmy a televíziu. Táto láska je jadrom Upside Down Pictures, kde máme možnosť spolupracovať s inými umelcami na projektoch z celého spektra žánrov. Milujeme čo robíme a nevieme sa dočkať, kedy budeme robiť viac… a viac.“

Stranger Things spin-off a divadelná hra

Vhodné je si teda povedať a predstaviť, čo nás v rámci tejto produkčnej spoločnosti čaká. Samozrejme, bratská dvojica sa sústredí na piatu sériu Stranger Things, ktorou uzatvorí udalosti dejúce sa v Hawkinse. Chystajú však aj, tiež hraný, spin-off, ktorý povedali, že bude na 1000 % iný.

Do tohto sveta a jeho mytológie by sa však chceli uviesť divákov aj prostredníctvom divadelnej hry. Na nej pracujú s britskou spoločnosťou s osobnosťami ako Sonia Friedman či Stephen Daldry. Tí pracovali napríklad na známej dráme Koruna a na dosky priniesli pre prelome tisícročia nové spracovanie Billyho Elliota.

Stranger Things spinoff
Zdroj: wired.com

Nové spracovanie mangy a seriál od známych tvorcov

Veľkým prekvapením však bolo ich vyjadrenie, že prinesú adaptáciu známej mangy a anime Death Note. To dostalo vlastné spracovanie na Netflixe v roku 2017, teraz však pôjde o seriálový projekt. Viac o ňom prinášame v samostatnom článku.

Zatiaľ nepomenovaný a nijak nešpecifikovaný projekt prinesú s Jeffreym Addissom a Willom Matthewsom. To je dvojica, ktorá stojí za seriálom Dark Crystal: Age of Resistance. A v neposlednom rade sa Upside Down Pictures spojí so Spielbergovou firmou Amblin Entertainment a spoločnosťou Paramount Television. Bude to pre adaptáciu knihy Stephena Kinga, ktorú napísal spolu s Peterom Straubom.

stephen king talizman
Zdroj: geektyrant.com

Dielo od Stephena Kinga

Ide o dielo Talizman z roku 1984. Tínedžer Jack Sawyer musí podniknúť cestu naprieč Amerikou, aby mohol zachrániť život svojej mamy tajomným artefaktom. Okrem toho sa vydáva aj na púte do alternatívnej reality nazvanej jednoducho „Teritóriá“. Čelí tam neuveriteľným nebezpečiam a stretáva nevinné bytosti aj netvorov.

Keď sa bratov spýtali, či to nie je až príliš podobné Stranger Things, tak odpovedali jednoducho:

„Je to oveľa viac fantasy. Je to sci-fi. Má to hororové prvky. Všetko, čo milujeme. A má to najlepšiu postavu vlkolaka všetkých čias.“

Spolupráca so streamovacou službou nekončí

Matt a Ross teda určite nebudú zaháľať ani po zavŕšení ich projektu s miliardami pozretých hodín. So svojou novou produkčnou spoločnosťou majú toho v príprave dosť. Oceňuje to aj Ted Sarandos, ktorý je riaditeľom spoločnosti Netflix. Ten je tiež z nového partnerstva a prichádzajúcich značiek viac ako nadšený.

Zaujala vás táto spolupráca plná lásky pre film a televíziu? Ktorý prichádzajúci projekt zo spoločnosti Upside Down Pictures vás zaujal najviac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -