Fenomenálny úspech aj napriek kontroverzným názorom. Bude detektívny seriál pokračovať?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Dostane Temný prípad aj 5. sériu?

Ešte 19. februára prišiel záver štvrtej série antologického detektívneho seriálu od HBO. Finále Nočnej krajiny ešte viac polarizovalo divákov a názory na neho sa líšia. Preto je iste na mieste otázka, či dostane Temný prípad aj 5. sériu. Na to prinieslo odpoveď Variety, ktoré prináša vyjadrenie od služby HBO. Verdikt je jasný.

Nová séria znamenala výmenu na poste tvorcu. Nic Pizzolatto, ktorý spracoval predošlé tri príbehy stál za seriálom iba ako producent, viedla ho Issa Lopéz. Divákov preniesla na drsnú a večne tmavú Aljašku, kde na výskumnej stanici za záhadných okolností zomrelo 8 mužov. Prípad prichádzajú vyšetrovať dve detektívky v podaní Jodie Foster a Kali Reis a zisťujú, že môže mať spojitosť z ich vlastnou minulosťou.

true detective rekord
Zdroj: themoviedb.org

Názory na 4. sériu boli rôzne, jedno číslo však hovorí jasne

Návrat ku koreňom seriálu a opätovné pridanie mysterióznych prvkov ocenilo mnoho divákov. Preto aj cez viacero negatívnych ohlasov (vrátene pôvodného tvorcu) stále prichádzali pochvaly. Dokonca sa našli aj takí, ktorí hovorili o doteraz najlepšej sérii Temného prípadu.

V každom prípade však o úspechu hovoria jasne čísla sledovanosti. Séria stanovila nový rekord na HBO, po piatich dieloch mala až 12,7 milióna videní. Posledný diel si zaplo 3,2 milióna divákov, čo dokonca znamenalo 57 % nárast oproti prvej časti, ktorá mala premiéru 14. januára.

Verdikt je tak jasný

Zrejme teda nie je prekvapením prístup služby, ktorá už teraz potvrdila aj ďalšiu sériu. Francesca Orsi, viceprezidentka programového obsahu pre HBO, povedala aj to, že novú sériu opäť povedie Lopéz. Povedala o nej ako o výnimočnom talente, ktorý sa objaví iba raz za život. Je rada, že sa pre Nočnú krajinu bez kompromisov držala svojej vízie a tým priniesla službe nový masívny úspech.

Vieme, že každá séria prináša iný príbeh, nemali by sme tak očakávať nikoho z navrátených hercov. Nie je však vylúčené, že sa niektorý z nich postaví za opačný koniec kamery. Matthew McConaughey, ktorý bol hviezdou prvej série sa napríklad zaslúžil o produkciu tej druhej a štvrtú sériu pomáhala produkovať aj Jodie Foster.

Ste radi, že bol Temný prípad obnovený pre 5. sériu alebo si myslíte, že by detektívka už nemala prinášať ďalšie príbehy? Ako hodnotíte vy tú poslednú? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -