Netflix vydá interaktívny krimi seriál Jigsaw. Diváci budú rozhodovať o priebehu najväčšej lúpeže

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Netflix prinesie interaktívny seriál Jigsaw

Netflix oznámil, že pripravuje nový kriminálny seriál s názvom Jigsaw. Nebude však ako väčšina ich obsahu, pretože si budeme môcť sami vyberať dej. Podobne to zatiaľ bolo iba pri pár projektoch, vrátane série You vs. Wild alebo filmu Black Mirror: Bandersnatch.

V ňom ste si mohli počas konkrétnych scén v rámci epizódy vybrať z viacerých možností. Podľa toho, akú ste zvolili, sa ďalej odvíjal dej. Rovnako to bude aj pri tomto seriáli. Od roku 2018 je tak iba tretím hraným projektom, ktorý niečo podobné robí. A tentoraz nepôjde iba o jeden osobitný film, ale celý seriál.

netflix jigsaw obsadenie
Zdroj: whats-on-netflix.com

Nejde o sériu Saw, bude inšpirovaný veľkou lúpežou

Aj napriek svojmu príznačnému názvu nemá nič spoločné so sériou Saw. V tomto prípade ide o krimi inšpirované skutočnými udalosťami, ktoré sa zameria na jednu z najväčších lúpeží. Tu je oficiálna synopsa od streamovacej služby:

„V rozsahu 24 rokov sa Jigsaw zameriava na najväčšiu bankovú lúpež, aká bola kedy prevedená. Na plánovanie, schémy, lojalitu, zrady aj pomstu, ktoré ju obklopovali. Voľne sa inšpiroval udalosťami z reálneho sveta, kde 7 miliárd dolárov zmizlo v Mahattane počas hurikánu Sandy“.

Pútavé herecké obsadenie a kvalitný tvorcovský tím

Na čele lúpežnej drámy bude herecky figurovať Giancarlo Esposito (Breaking Bad, Better Call Saul). Spolu s ním si zahrajú Paz Vega, Rufus Sewell, Tati GabriellePeter Mark Kendall, Rosaline Elbay, a Jai Courtney.

Natáčať sa už vraj začalo v New Yorku. Prebieha pod taktovkou Erica Garciu (The Autopsy of Jane Doe) a prvé dve epizódy má priniesť Jose Padilha. A myslím, že s podobným projektom mu môžeme veriť, keďže priniesol skvelú akčnú krimi drámu Elitné komando. Už teraz sme zvedaví na výsledok.

Čo hovoríte na správu, že Netflix prináša seriál Jigsaw, kde budete môcť ako diváci ovplyvňovať, ako sa bude vyvíjať dej? Páči sa vám takýto formát? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -