Nové vesmírne preteky pokračujú. Začnú Rusi natáčať svoj film The Challenge v kozme skôr ako Tom Cruise?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ruské The Challenge vo vesmíre skôr ako Tom Cruise?

Rusi a Američania sa pretekajú o to, kto bude skôr vo vesmíre. Nie, to nie je krátka synopsa žiadneho chystaného filmu či seriálu z obdobia 60. rokov. Ide o udalosť skutočného sveta. Ruský režisér Klim Šipenko by chcel začať nakrúcať svoj film The Challenge už o niekoľko dní a tak byť rýchlejší ako Tom Cruise.

Jeho vysnívaný projekt ešte nemá ustanovenú produkciu. Stále na neho nemá ešte vyhliadnuté štúdio, pretože hľadá také, ktoré by bolo ochotné zaplatiť 200 miliónov dolárov. Hovorí sa o tom, že by sa toho mohol ujať Universal. Ako režiséra mal vybraného Douga Limana, s ktorým pracoval aj na filme Na hrane zajtrajška.

Na hrane zajtrajška 2
Zdroj: collider.com

Kým Američania rokujú, Rusi trénujú

Lenže naposledy padlo režisérovo slovo v januári a odvtedy akosi o projekte mlčal. Aj keď hollywoodskej hviezde vyjadril podporu Elon Musk so svojim SpaceX aj NASA, realizácie sa ešte nezačali. Medzitým ruský štáb trénoval v Moskve, v Centre pre trénovanie kozmonautiky Juriho Gagarina.

Cestovanie do vesmíru je rozhodne neľahká úloha, na ktorej sa toho môže veľa pokaziť, ale rozhodne to nie je Mission: Impossible. Preto dala ustanovizeň už 16. septembra prehlásenie, že tím je plne pripravený a natáčanie by sa mohlo začať.

ruski kozmonauti
Zdroj: nasa.gov

Štart bude vysielaný ako reality šou

Raketa s celou skupinou trénovaných hercov a ostatkom štábu by tam mala vyštartovať 5. októbra, teda už o 12 dní! Najznámejšia televízna stanica Channel One (Kanál Jedna, podobne ako u nás RTVS) plánuje aj priniesť priamy prenos zo štartu. Hovoria, že je to ako skvelá reality šou, ktorú môžu sledovať milióny ľudí.

Ak by teda išlo o vesmírne preteky ako v 60. rokoch, Rusko opäť získava prvenstvo v kozme. Tentoraz s natáčaním filmu. CEO Kanálu 1 sa však vyjadril, že by bol radšej, ak by to bolo podobné vesmírnej misii z roku 1975. Vtedy sa americký modul Apollo spojil so sovietskou kapsulou Sojuz.

apollo sojuz
Zdroj: space.com

Vesmírne preteky alebo spolupráca?

Konstantin Ernst povedal, že film The Challenge by sa určite lepšie natáčal v rovnakom čase, ako by natáčal aj Tom Cruise. Ak by na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazili spolu, značne by sa im uľahčila produkcia aj rozdelili náklady.

Zatiaľ vieme iba málo o obsahu filmu aj s jeho blízkym dátumom začiatku natáčania. Má byť vraj o kozmonautke, ktorá sa vydá na vesmírnu stanicu, aby realizovala operáciu na astronautovi, ktorý je príliš chorý na to, aby sa dokázal vrátiť sám. Dátum premiéry zatiaľ nie je stanovený a to dokonca ani rok.

Challenge
Zdroj: spacenews.com

Cruise určite nemusí zúfať

Čo sa však Cruisa týka, ten určite nemusí mať hlavu v smútku z toho, že nestihol vysnívaný vesmírny projekt skôr ako Šipenko. Stále ho čaká premiéra filmu Top Gun: Maverick a má pred sebou ešte dve rozpracované Mission: Impossible.

Čo hovoríte na správu o tom, že Rusi odídu natáčať film do vesmíru už o pár dní? Čakali ste, že dokážu takto predbehnúť Hollywood alebo ste verili v Cruisove prvenstvo? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -