Prvý záporák z filmu Black Panther 2 je známy! Máme tak potvrdenú Atlantídu?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý záporák filmu Black Panther 2

Film Wakanda Forever má byť vydaný v novembri, stále máme o ňom len malé čriepky informácií. Je otázne, či si to Marvel šetrí na Comic-Con, kam sa chystá s veľkým prehlásením, alebo až pár týždňov pred filmom ako v prípade nového Thora. Aspoň propagačné materiály nám teraz odhaľujú novú informáciu – je známy prvý záporák z Black Panther 2.

Vieme, že T’Challa bude musieť byť nahradený ako tento hrdina. Dôvodom je, že jeho predstaviteľ Chadwick Boseman nás bohužiaľ predminulý rok navždy opustil. Nevie sa, či pôjde o známu, už predtým predstavenú postavu alebo niekoho úplne nového. Spomínajúc nováčikov – svoj debut tu bude mať Dominique Thorne ako Riri Williams, teda superhrdinka Ironheart.

Ironheart debutuje v Black Panther 2
Zdroj: swiftheadline.com

Dlho predpokladaným je Namor

Veľké otázky sú však na zápornú postavu. Komiksy nám ukazujú dlho trvajúcu vojnu medzi Wakandou a Atlantídou. Tie sme mali už naznačované aj vo filmovom svete, kde sa v tejto africkej krajine ozývali podmorské rušenia. Predpokladá sa teda, že by mohol byť záporákom ich vodca, Namor the Submariner.

Tieto tvrdenia podchytáva stále viac zdrojov. Reporty hovoria o tom, že by mal mať vybraného aj hereckého predstaviteľa, ktorým bude Tenoch Huerta. Zdroje tvrdia, že už majú uniknutý aj koncept art toho, ako by mal Kráľ Atlantídy vyzerať. Ide o poriadny odklon od komiksovej predlohy.

Atlantída bude vyzerať inak

Hovorí sa však, že to znamená aj fakt, že bájna podmorská ríša by mala vyzerať trochu inak. Mala by byť silne ovplyvnená stredoamerickými kultúrami ako boli Mayovia či Aztékovia. Na darčekovom predmete, ktorý dostal jeden z hercov po ukončení nakrúcania, bol motív tomu napovedajúci. Aj samotné herecké obsadenie by to naznačovalo svojimi pôvodmi.

Hat Black Panther Wakanda Forever Tepeyollotli

Obsadili údajne aj ženskú predstaviteľku s takýmito koreňmi. Nemenovali ju, funguje len pod krycím menom „Zyanya“. Je popisovaná ako horlivá ženská bojovníčka a ako logická možnosť vzhľadom na uvedené by sa núkala Namora. Fanúšikovia predpokladajú, že by si ju mohla zahrať mexická herečka Mitzi Mabel Cadena.

mabel cadena namora
Zdroj: blogdesuperheroes.es

Prvý záporák je potvrdený

Teraz však bol skutočne odhalený prvý záporák z filmu Black Panther 2. Vďaka artom, ktoré majú slúžiť ako promo materiály, bolo cez web MCU Facility odhalené, že tu bude Attuma. Ten nie je nikým iným ako jedným z Namorových vojenských veliteľov v Atlantíde.

black panther 2 attuma
Zdroj: thedirect.com

Postava je potomkom barbarského kmeňa Atlanťanov, ktorí boli vyhnaní z ich ríše. Založili si vlastné sídla, avšak Attuma cítil príslušnosť k pôvodnému svetu. Preto s celým svojim kmeňom prisahal vernosť Namorovi. Vidíme, že z komiksov by si zachoval svoju typickú modrú pokožku.

marvel attuma
Zdroj: thedirect.com

Ríša bude skutočne súčasťou MCU

Mení sa mu však jeho helma, ktorá je buď inšpirovaná alebo je priamo z kladivového žraloka. Trojzubec mení tiež za žralokom inšpirovanú zbraň. Okolo krku aj pása prvky, ktoré by boli charakteristické pre majskú kultúru. Vyzerá to tak, že tvrdenia by mohli byť pravdivé.

Naozaj tu uvidíme Atlanťanov a ich ríša bude odlišná od komiksov a podobná stredoamerickým kmeňom. Namor bude zrejme hlavným záporákom filmu Black Panther 2 a tým bude mať svoj debut v MCU. V komiksoch postupne prešiel svoju cestu od zápornej postavy cez antihrdinu až po jedného z hrdinov, aj člena Avengerov. Nevieme, aký osud ho čaká tu, ale jeho cesta začne vo filme Wakanda Forever, ktorý bude mať premiéru 11. novembra.

Čo hovoríte na skutočné odhalenie jedného zo záporákov filmu Black Panther: Wakanda Forever? Tešíte sa na príchod Atlanťanov a Namora? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -