Dlhoočakávaný trailer na Clerks III prichádza. Kevin Smith prináša meta skúsenosť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Clerks III

Známa dvojica flákačov spoza pultu je späť. Tentoraz však prichádzajú s viac dramatickým filmom, ktorý je zároveň aj osobnou výpoveďou režiséra Kevina Smitha. Aj vďaka tomu to bude poriadne meta! Ak by ste si však čo i len na minútu mysleli, že to aj tak nemôže byť sranda, tak vás očakávaný trailer na Clerks III presvedčí o opaku.

Bolo to už 15 rokov, odkedy nám doručil druhú časť a tú prvú dokonca ešte v roku 1994! Dvaja predavači zo známeho obchodu, Randal Graves (Jeff Anderson) a Dante Hicks (Brian O’Halloran) sú však späť, aby sa mohol poriadne uzatvoriť kruh.

Film, v ktorom točia film… ktorý je tým filmom

Randal totiž prekoná infarkt a tak sa rozhodne, že musí po ňom niečo zostať. A ako najlepšie naveky zvečniť svoj život, ako prostredníctvom filmu. Tak sa rozhodne priniesť do snímky zážitky seba aj svojich priateľov. Ako hovoria aj ostatní účastníci – pekne meta!

Tak sa vracajú Elias (Trevor Gregory Fehrman) aj milovaná Becky (Rosario Dawson). Samozrejme nebudú chýbať ani Jay (Jason Mewes), a Mlčanlivý Bob (Smith). Je jasné, že môžeme očakávať aj zopár cameo úloh, jeden príklad za všetky sa nám ukazuje v dobrom kamarátovi režiséra, Benovi Affleckovi. Ten je zvažovaný do filmu na rolu Danteho, keď číta jeho repliky.

clerks 2
Zdroj: giantfreakingrobot.com

Odkazy aj osobná výpoveď režiséra

Mimo toho však nechýba poriadnych pár odkazov na iné snímky či spoločnosti. Použitie Hviezdy smrti je vylúčené v hrozbe žaloby od Disney (ktoré prirovnávajú k samotnému Impériu…). Režisér si vie spraviť srandu aj sám zo seba, keď po rečiach o zbytočnosti pokračovaní rýchlo prestrihne na titulok s jeho tretím filmom.

Zábava a odkazy teda chýbať iste nebudú. Dostávame však aj dramatickú rovinu, hlavne preto, že sem Smith priniesol svoje osobné skúsenosti. Infarkt, po ktorom sa rozhodol nakrútiť film, je jeho skutočnou životnou skúsenosťou. Tento film vo filme (vo filme) plný emocionálnych momentov, ktoré skvele balansujú s humorom, si budeme môcť užiť od 13. septembra.

Ako sa vám páči trailer na Clerks III? Užívate si toto uzavretie kruhu v tvorbe filmov Kevina Smitha? Tešíte sa na návrat postáv aj s dramatickou rovinou? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -