Prvý záber z pripravovaného filmu Clerks 3 ukazuje partiu v známom obchode

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Clerks 3 na prvom zábere

Posledné číslo magazínu Vanity Fair ukázalo prvý záber z filmu Clerks 3. Tretí tiel série Kevina Smitha tak poskytuje prvú možnosť nahliadnutia na partiu. Snímka je štylizovaná do podoby druhej časti, vidíme teda jednotlivé postavy plece pri pleci. Uniformy fastfoodu Mooby’s však vymenili za rovnošatu obchodu Quick Stop, ktorý teraz vlastnia.

Vidíme teda štyri postavy, ako sme ich videli v druhom filme. Eliasa (Trevor Fehrman), Danteho (Brian O’Halloran), Becky (Rosario Dawson), a Randalla (Jeff Anderson). Niektorí z nich na nepoznanie po rokoch. Dawson stále pekne odkazuje na predošlý film, pretože má na sebe mikinu s logom reštaurácie.

clerks-3-first-look
Zdroj: collider.com

Tretí diel pôjde meta

Tretí diel nás má zobrať na emocionálnu jazdu – hlavne fanúšikov celej značky. Prvým znakom toho je, že vychádza až celých 27 rokov od uvedenia prvej časti. Druhá je, že režisér vychádza z časti zo svojho života. A tá tretia, že postavy pokročili v živote, zobrali ho iným smerom a celý film naberie akýsi meta spád.

Namiesto Danteho sa teraz sústredíme viac na Randalla. Ten prekoná pomerne ťažký infarkt (aj tu vychádza Smith zo svojej životnej skúsenosti z roku 2018). Vo chvíli, keď si myslí, že jeho život končí, si uvedomí, že ho v podstate premrhal. Vlastní síce obchod Quick Stop, už v ňom len nemaká (a nefláka sa), ale to mu nestačí.

clerks 2
Zdroj: giantfreakingrobot.com

Film vo filme

Rozhodne sa preto, že tu chce po sebe niečo zanechať aj pre budúce generácie. Rozhodne sa natočiť film o každodenných skúsenostiach pracovníkov obchodu. Takže v podstate hlavná postava filmu vytvorí pôvodný film Clerks (ktorý u nás vyšiel aj pod názvom Muži za pultom). Tu máme krásny meta obrat, o ktorom sme hovorili.

Čerešnicka na torte ešte k tomu. Priaznivci celej série vedia, že prvý film bol čiernobiely. Tretia časť síce bude vo farbe, ale nie úplne celá. Randallov film bude tiež bez farieb a uvidíme, že používa veľa podobných záberov ako sme videli v pôvodných Clerks. Až na to, že svoje dielo nazve Inconvenience (Nepríjemnosť).

clerks
Zdroj: gamesradar.com

Osobné skúsenosti režiséra

Ide o zaujímavý zvrat pre film Clerks 3. Videli sme večne zasnívaného flákača, ktorý od života neočakával veľa. Teraz je plný starostí, že sa jeho život nevyvíja tak, ako by sa mal. Ako povedal Kevin Smith – zoberieme Randalla, človeka, ktorý ťahá cynizmus z rukáva a premeníme ho na človeka, čo si plní sny. Ďalej sa k premene postavy a celkovo série vyjadril takto:

„Zrazu, viete, si Peter Pan uvedomil, že nebude žiť večne. Život je krátky a náš čas je krátky a nič nemáme zaručené. A radšej som natočil takýto príbeh prerušený infarktom, ako by som mal ukázať postavy o 15 rokov stále v obchode – aj keď ho už hlavné postavy vlastnia. Áno, ľutujem niektoré veci. Želám si, aby som tieto filmy mohol robiť celý zas*aný čas. Keby boli aj Clerks 19. Bez Randalla a Danteho by som totiž nebol tam, kde som. Sú to postavy blízke môjmu srdcu a preto si zaslúžia lepšiu cestu. A dávam im podobnú cestu, na akú som bol vyslaný aj ja.“

Stretával ľudí tak ako ústredná dvojica vo filmoch

Skutočne hlboké slová od tak bláznivého režiséra. Ale darmo, život nie je vždy ľahký a práve z tejto série vychádza zo svojich osobných skúseností. Pri ňom spomína na to, ako denne chodil pracovať do obchodu, stretával šialených ľudí, videl mladých ako si predávajú drogy, ale aj priateľov, ktorí pracovali s ním. V podstate ide vo veľkej miere o autobiografické dielo.

Hovorí, že je preto trochu škoda, že Clerks II bol čistým výmyslom. V rýchlom občerstvení nikdy nepracoval a tak vôbec nie je podľa faktov. Preto sľubuje, že tretí film bude „návratom do formy“. Snímka sa aktuálne natáča a režisér zatiaľ nepovedal ani slovo o dátume, kedy by sa mal k fanúšikom dostať.

Ste fanúšikmi tejto série? Čo hovoríte na fakt, že Clerks 3 sa uberú značne emotívnejším smerom a ukážu nám inú stránku postáv? Je to pre vás vítaná zmena alebo by ste radšej štýl, ktorý poznáte z predošlých dvoch dielov? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -