Prvý záber z filmu Avatar 2 odhaľuje syna Jakea a Neytiri a ukazuje tým viac, ako by sme čakali

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý záber z filmu Avatar 2

Fanúšikom sa začína pomaly predstavovať dlhoočakávané pokračovanie. Prostredníctvom magazínu Empire tak bol zverejnený prvý oficiálny záber z filmu Avatar 2. Ukazuje adoptívneho syna Jakea (Sam Worthington) a Neytiri (Zoe Saldana). Jednoduchý záber však toho skrýva viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Ohľadom fotografie rozprával pre spomínaný magazín aj producent filmu, Jon Landau. Potvrdil, že James Cameron tento raz zoberie divákov viac pod vody Pandory. Uvidíme epické oceány a hlboko sa ponoríme do jej jazier. Nebudú chýbať ani veľkolepé boje. Okrem nich sa však bude film venovať aj inej téme – dráme a téme rodiny.

avatar 2 spider
Zdroj: empire.com

Adoptívny syn ústrednej dvojice

Nová postava, ktorú vidíme na obrázku, je totiž Miles Socorro alebo iným menom Spider. Zahrá si ho Jack Champion. Narodil sa na vojenskej základni a kým bol dostatočne veľkým na to, aby sa mohol vrátiť na Zem, ujala sa ho ústredná dvojica. Tí však majú na výchovu v džungli odlišné názory.

Jake totiž pochádza od ľudí a Neytiri z kmeňa Na’vi. V Spiderovi stále vidí rovnakých ľudí, ktorí prišli kolonizovať jej planétu a zabili jej otca. Tieto nezhody si budú musieť medzi sebou vyriešiť a hľadať spoločnú dynamiku na odstránenie problému.

Avatar
Zdroj: syfy.com

Univerzálna téma rodiny

Podľa producenta James Cameron vytvára vo filme skvelé univerzálne témy, ktoré do neho vkladá. Zároveň tak trochu odkazuje a reflektuje problémy súčasného sveta. Ústredná dvojica z pokračovania sa dá totiž prirovnať k modernému zmiešanému páru (teda takému, kde sú obaja z dvojice inej rasy). A vkladá do toho naozaj najuniverzálnejšiu tému – tému rodiny.

Vidíme, že aj dlhoočakávané pokračovanie bude rozoberať citlivé a jemné témy okrem veľkolepej akcie. Zdá sa však až takmer neuveriteľné, že na druhú časť budeme dostávať čoraz viac informácií po dlhom čakaní. Prvého Avatara sme dostali ešte v roku 2009.

Obnova natáčania filmov a seriálov
Zdroj: fiz-x.com

Po rokoch čakania o rok do kín

Jeho tvorca sľubuje viacero pokračovaní už dlhší čas. Momentálne sú oznámené tri ďalšie filmy, pričom by mali vychádzať postupne po dvoch rokoch. A prvý záber z filmu Avatar 2 by mohol potvrdzovať, že sa tohto dielu naozaj dočkáme v avizovaný dátum. Ten je stanovený v kinách na 16. december 2022.

Ako sa zatiaľ páči odhaľovanie detailov z filmu Avatar 2 vám? Zaujal vás prvý záber a s ním prichádzajúce informácie? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -