Godzilla vs. Power Rangers? To nie je vtip, to je crossover, ktorý sa naozaj stane

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Godzilla vs Power Rangers

Pri fandomoch sme mohli naraziť na zaujímavé crossovery a strety viacerých svetov. Freddy si zmeral sily s Jasonom, Votrelec nechcel prenechať nadvládu Predátorovi. Niekedy sa nájdu však aj poriadne bizarné, ktoré spolu môžu fungovať. Power Rangers napríklad svoje sily spojili v roku 2019 s Ninja korytnačkami. Teraz budú čeliť veľkému súperovi. Chystá sa totiž Godzilla vs Power Rangers!

Komiksové vydavateľstvo IDW prinieslo nečakaný crossover Mighty Morphin Power Rangers and Teenage Mutant Ninja Turtles. Nápad znie na prvé pozretie možno príliš šialene, ale fungoval a získal si množstvo priaznivcov. A tak plánujú do budúceho roka ešte šialenejší komiks.

power rangers ninja turtles
Zdroj: comicbookrevolution.com

Od popredných tvorcov

Power Rangers (ktorých na komiksové stránky prináša štúdio BOOM!) si zmerajú sily s kráľom monštier. Ako prvý to oznámil portál IGN, ktorému správu priniesol tvorca Cullen Bunn (ktorý už so spoločnosťou Toho pracoval na komikse Godzilla: Cataclysm). Po artovej stránke budú dielo spracovávať Freddie E. Williams II a Andrew Dalhouse, ktorí pracovali práve na Ninja korytnačkách alebo viacerých komiksov s Batmanom.

godzilla power rangers
Zdroj: nerdist.com

Proti Kráľovi monštier v mecha Dinozodroch

Príbeh sa bude odohrávať v piatich zošitoch. Začne sa tým, že Rita Repulsa (známa záporačka, ktorú poznáme aj od prvej série seriálu) použije starodávny artefakt. Ten ju presunie do inej dimenzie, v ktorej nie sú Power Rangers. Lenže sú v nej mimozemšťania, kaiju monštrá a hlavne to najstrašnejšie z nich – Godzilla!

Nebola by to správna záporáčka, ak by nedokázala niekoľko hrozných príšer skrotiť a získať ich na svoju stranu. Chce sa postaviť obrovskému jašterovi a ovládnuť tento svet. Lenže to ešte nevie, že ju Rangeri sledovali do alternatívnej dimenzie. A to aj so svojimi Dinozordami, s ktorými sa postavia proti kráľovi monštier!

godzilla vs power rangers
Zdroj: geektyrant.com

Z crossoveru sú nadšení aj samotní tvorcovia

Na crossover, ktorý má vyjsť v marci, sa tešia aj samotní tvorcovia. O kolekcii zošitoviek Godzilla vs. The Mighty Morphin Power Rangers sa Freddie Williams vyjadril takto:

„Toto bude ten najväčší, najviac stratosférický crossover, ktorý som kedy kreslil! Kombinuje toľko veľkých žánrov: Obrovské monštrá vs Mecha, bojové umenia proti vede a mágii. A to s veľkou mierou deštrukcie! Sledoval som epizódy Power Rangerov a filmy s Godzillou a zaplnil som nimi svoj mozog. Znovu som si pripomenul, ako fantastické a očarujúce sú tie dizajny a ako predbehli dobu. Som nadšený, že môžem prispieť do odkazu týchto dlhotrvajúcich značiek!“

Splnený sen pre autora

A podobné slová prišli aj od autora, Cullena Bunna:

„Som poctený, že môžem priniesť dve ikonické značky akými sú Godzilla a Power Rangers spolu. Som masívnym fanúšikom Gozdilly už odkedy som schopný vnímať a moja láska ku Kráľovi monštier za tie roky neopadla. Rovnako, vždy som miloval hrdinov od Tokusatsu a pozeral som Mighty Morphin Power Rangers už od prvých epizód keď vyšli – živo si to pamätám. Toto je crossover, ktorý chytí fanúšikov nepripravených – ale bude dávať perfektný zmysel! Napísať to bol splnený sen pre človeka, čo je stále v srdci dieťaťom a miluje tieto monštrá. Keď čitatelia zoberú túto knihu, tak chcem, aby cítili rovnaký úžas aký inšpiroval mňa počas celých dekád.“

Už cítite vlnu nostalgie?

Pravdou je, že komiks vyzerá už teraz skvele! Pozrieť sa dve tak ikonické značky ako sa spoja je vzrušujúce. A o to viac, keď vieme, že za jeho vytvorením stoja dlhoroční fanúšikovia. A necítite sa trochu starí nostalgickí, keď hovoria o sledovaní seriálu od prvých častí?

Siahnete aj vy po komikse, kde proti sebe budú stáť Godzilla a Power Rangers? Ako si myslíte, že tento súboj dopadne? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -