Marvel komiks vysvetľuje zdanlivú chybu vo filme Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Komiks vysvetľuje „chybu“ vo filme Shang-Chi

Shang-Chi bol rozhodne zaujímavým príspevkom do filmového vesmíru Marvelu. Ázijský hrdina bol originálny, vzdal poctu klasickým bojovým filmom a nenechali nás ani bez poriadneho súboja na konci. Práve v ňom si mnohí mysleli, že našli chybu alebo nepresnosť v deji. Jeden konkrétny komiks ale vysvetľuje, ako je to s danou scénou vo filme Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch.

Po vydaní filmu začala nanovo vychádzať komiksová séria s týmto hrdinom. Iba pre pár dňami vyšla jeho siedma časť (Shang-Chi #7) od autorov Gene Luen Yang a Dike Ruan. V nej sa hlavná postava opäť stretáva so svojou matkou, na duchovnej úrovni. Tá mu prezradila aj ďalšie tajomstvá z krajiny Ta Lo.

shang-chi 7
Zdroj: screenrant.com

Ta Lo dáva ľudom nové sily

Jeden z aspektov z tejto dimenzie je, že ľudom, ktorí vstúpia na jej zem, dokáže prostredníctvom tajomných vplyvov poskytnúť nové sily. Tí, ktorí ho obývajú dlho, sa môžu napojiť na zviera prirodzené pre krajinu – Qilin (mohli sme vidieť aj vo filme). Tím, ktorí pobudnú na území Ta Lo iba istý čas, môžu byť dané napríklad skúsenosti majstrovského lukostrelca.

A práve tu sa dostávame k jednej scéne z filmu. Shang-Chiho kamarátka Katy Chan (Awkwafina) prichádza spolu s ním do Ta Lo. Musia tam zostaviť jeho otca, ktorý chce otvárať portál a vypustí tým démona, ktorý požiera duše. Kým však Mandarin dorazí, venujú sa tréningu. A práve Katy tomu lukostreleckému.

shang-chi katy
Zdroj: tumgir.com

Za strelu by sa nehanbil ani Hawkeye

V klimatickom súboji proti obyvateľovi temnôt rozhodne práve aj jej zásah. Zasiahne ho do krku tak presnou strelou, že by sa za ňu nehanbil ani Hawkeye. Nech by bol tréning akokoľvek intenzívny, iste by za tak krátky čas nemohla predbehnúť napríklad Kate Bishop, ktorá trénuje odmalička. S novou správou od Shang-Chiho mamy ale vieme, ako to je možné.

Na Katy vplývali sily Ta Lo a tak sa zvýšili jej lukostrelecké schopnosti. To, čo viacerí považovali za chybu v deji, vysvetlil komiks Shang-Chi #7. Je skvelé vidieť, že grafické novely neslúžia len ako predloha na vytváranie filmov, ale ich teraz aj perfektne dopĺňajú. Hlavne kvôli tomu, že do filmov sa dá pre ich dĺžku dostať iba určité množstvo informácií.

Ste spokojní s vysvetlením ako je možné, že bola Katy skvelou lukostrelkyňou? Čakali ste za tým prípadne niečo iné? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -