Bude nakoniec film BRZRKR podľa vlastného komiksu režírovať sám Keanu Reeves?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bude BRZRKR režírovať Keanu Reeves?

Je veľmi vysoká šanca, že filmové spracovanie komiksu BRZRKR bude režírovať samotný Keanu Reeves. To by však dávalo perfektný zmysel, nakoľko postavu sám vytvoril a jej podoba je nakreslená podľa neho. Legendárny herec o tejto možnosti hovoril počas rozhovoru so Stevenom Weintraubom. Súčasťou boli aj dodatočný autor textov Matt Kindt a umelec Ron Garney, ktorý mu dal grafickú podobu.

Samotná (teraz už) grafická novela pochádza od štúdia BOOM!, ktorého je tiež herec hlavou. Príbeh hovorí o nesmrteľnom bojovníkovi, ktorý je označovaný iba ako B. Prežíva už 80 000 rokov a počas tejto doby zabil nespočetné množstvo ľudí, ale aj mýtických bytostí či polobohov.

Keanu-Reeves-Brzrkr-Netflix-1
Zdroj: deadline.com

Netflix prinesie film a animovaný seriál

V súčasnosti je súčasťou tajnej jednotky, kde ho posielajú na najnebezpečnejšie misie, ktoré sa takmer určite rovnajú smrti. Sľubujú mu za to, že sa dozvie viac odpovedí na otázky o svojom pôvode. Komiks je napínavý, pútavý a poriadne krvavý kúsok. Našu recenziu si môžete prečítať vyššie.

Aj vďaka tomu má vysoký potenciál pre neskoršiu adaptáciu. Ešte počas toho, ako bolo dielo iba projektom na Kickstarteri, o neho prejavil záujem Netflix. Pôvodne ho zamýšľali ako seriál, jeho tvorca to však tak nevidel a orientoval sa na film. Nakoniec prišli k dohode – dostaneme hraný film a animovaný seriál s dvomi sériami.

Scenár už je hotový, herec ho ešte nečítal

Scenár už je hotový a vytvoril ho Mattson Tomlin. Navnaďoval na neho na svojom Twitteri, keď odfotil prvú a poslednú stránku. Reeves priznal, že on ani jeho tím ho ešte nečítali, pretože sa k nim dostal iba dva dni pred zmieneným rozhovorom. Povedal však, že ak ho dostatočne zaujme, je šanca 33 %, že sa stane aj režisérom.

Podobný prípad sa stal s filmom Muž taiči z roku 2013. Bol súčasťou procesu, pri ktorom sa vytváral scenár. Povedal, že sa k procesu cítil natoľko pripojený, že si musel sadnúť aj na režisérsku stoličku. Je možné, že aj pri filme BRZRKR zaujme Keanu Reeves rovnakú pozíciu okrem hrania hlavnej role.

keanu reeves muž taiči
Zdroj: youtube.com

Prepojenie podobne ako pri Mužovi taiči

Takto to povedal on sám:

„Viem, že to je veľa práce. Ale film, ktorý som režíroval, Muž taiči, sa zrodil až keď som sa ja stal režisérom. Bolo to preto, že som bol súčasťou tvorivého procesu a tak som ho nevedel odovzdať. Bol som, že – jasné, toto musím režírovať. s BRZRKRerom tam ešte úplne nie som. Musím si prečítať scenár, tiež by som bol za, ak by to bola spolupráca. Aby aj ten druhý priniesol niečo nové.“

Tvorca grafiky nabáda na zvýšenie percenta

Grafik Garney po týchto slovách povzbudil herca a povedal mu, že by mal uviesť vyššie percento. Vyjadril sa, že komiks je „celý on“. Uviedol, že napríklad Clint Eastwood to robí neustále a funguje to perfektne. Veď práve s ním by malo filmové spracovanie najvyššiu vernosť predlohe.

Myslíte si, že bude film BRZRKR režírovať Keanu Reeves? Zvýši svoje šance, keď je tvorcom predlohy? Dajte nám vedieť váš názor v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -