Prichádza nový trailer na čiernu komédiu The Banshees of Inisherin s Colinom Farrellom a Brendanom Gleesonom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na The Banshees of Inisherin

Štúdio Searchlight Pictures prináša nový trailer na The Banshees of Inisherin dokonca aj po vydaní na filmovom festivale. Ide o najnovší film režiséra Martina McDonagha, ktorý priniesol V Bruggách, Sedem psychopatov alebo Tri billboardy kúsok za Ebbingom. Nie je preto prekvapením, že pôjde o jeho zaužívaný žáner čiernej komédie.

Hlavné úlohy si tu zahrali Colin Farrell a Brendan Gleeson. Sú dlhoročnými priateľmi menami Pádraic a Colm na odhľahlom ostrove ďaleko od pobrežia Írska. V krásnom, ale izolovanom prostredí jeden z nich nečakane ukončí ich kamarátsky vzťah. Len tak, lebo sa mu ten druhý zdá nudný.

Dlhoročné priateľstvo zrazu ukončené

Šokovaný Pádraic vyhľadá pomoc svojej sestry (Kerry Condon) a problémového mladého ostrovana Dominica (Barry Keoghan), aby napravil svoj predošlý vzťah. Nie jednoducho nebude brať ako odpoveď a bude chcieť napraviť svoje kamarátstvo. A to aj keby mal Colmovi vykopávať dvere (možno až príliš doslovne).

Aj ostatní obyvatelia mu dohovárajú, dokonca sa do situácie zapojí aj kňaz pri spovedi. Všetky okolnosti postupne eskalujú a smerujú k ultimátu, ktorý dostane rýchly spád. Zdá sa, že následky nezasiahnu iba ústrednú dvojicu a vyústia do totálneho šialenstva.

the banshees of inisherin
Zdroj: dailynewser.com

Epický aj krásny kinematografický zážitok

McDonagh povedal, že sa snažil vložiť do filmu úplne inú formu krásy. Príbeh s dvoma hádajúcimi mužmi sme predsa už videli na viac spôsobov. Nechce, aby sa to stalo únavným, tak aj takýto malý konflikt chce spraviť epickým. Chce priniesť čistý kinematrografický zážitok s vysokými cieľmi a pritom nádheru. A aj podľa ukážky sa zdá, že sa to neopísateľnou írskou prírodou darí.

Film mal svoju premiéru 5. septembra počas 79. ročníka Filmového festivalu v Benátkach. Vyslúžil si tam 15-minútový burácajúci potlesk publika. Jeho tvorca dostal ocenenie Zlatej Oselly za najlepší scenár. Pri týchto skutočnostiach sa nevieme dočkať výsledku. Na ostrov Inisherim nás zavedú 21. októbra, kedy bude mať premiéru v kinách.

Páči sa vám nový trailer na The Banshees of Inisherim? Ste zvedaví, ako dopadne hádka medzi Colinom Farrellom a Brendanom Gleesonom a zasiahne celý ostrov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -