Furiosa: Nový film zo série Mad Max bude mať odklad. Kedy dorazí do kín?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Furiosa bude mať odklad

Spin-off k Mad Maxovi, Furiosa, bude mať odklad. A to nie len tak hocijaký, ale až na rok 2024. George Miller si dáva načas, aby nám mohol priniesť plnohodnotný príbeh, v ktorom Imperátorku Furiosu stvárni v mladšej podobe Anya Taylor-Joy. Okrem toho si vo filme majú zahrať aj Chris Hemsworth a Yahya Abdul-Mateen II.

Zaujímavé je, že rovnaký režisér pracuje na značke už od roku 1979. Vtedy priniesol prvý diel, v ktorom sa objavil Mel Gibson ako Max Rockatansky. Bývalý policajný dôstojník z Austrálie sa musí v post-apokalyptickom svete postaviť rebelujúcim gangom a iným hrozbám.

mad max
Zdroj: theguardian.com

Opäť výmena hercov

V 80. rokoch ešte priniesol dve pokračovania s rovnakým hercom. V roku 2015 sme sa dočkali po celých 30 rokoch ďalšieho pokračovania, tu bola hlavná postava preobsadená Tomom Hardym. Avšak skvelou postavou v tomto filme bola práve Furiosa, ktorú si zahrala Charlize Theron. Práve na ňu sa zameria aj samostatný diel ukazujúci jej mladšie roky.

Preto bola herečka preobsadená, aj keď sa Therone vyjadrila, že jej to „láme srdce“. Režisér si však vybral Taylor-Joy vraj po tom, ako videl jej dychberúci výkon vo filme Posledná noc v Soho. Tento rok sa ho ešte máme dočkať aj my, tak sme skutočne zvedaví. Okrem toho ju ešte najbližšie uvidíme v snímke The Northman od Roberta Eggersa a ak máme hovoriť o tejto čoraz známejšej hviezde, tak nesmieme zabudnúť na jej seriálový hit z Netflixu, Kráľovský gambit.

mad max film furiosa
Zdroj: gossip-addict.com, vulture.com

Posun až o vyše roka

Aj spin-off príde pod hlavičkou Warner Bros. Pôvodný termín, v ktorom ho plánovali vydať, bol 6. júna 2023. Nový, ktorý teraz avizujú, je až 24. mája 2024, takže viac ako celý rok. Dobrou správou pritom ale môže byť, že žiadny z hercov ešte kvôli tomu neodriekol svoju spoluprácu.

Na jednu stranu treba povedať, že s tým ako Hollywood stále mieša kartami pri premiérach filmov, nie je až takým prekvapením, že bude mať aj Furiosa odklad. K pandemickej situácii si ale musíme pridať aj ďalší faktor, ktorým je práca režiséra Georga Millera.

Mad Max: Fury road
Zdroj: imdb.com

Natáčať post-apo film prakticky nie je jednoduché

Ten sa nerád spolieha vo veľkom na CGI, ale radšej na klasické kaskadérske kúsky a praktické efekty. A natáčanie post-apo filmu s idúcimi vozidlami, navyše ešte v púšti, to rozhodne nie je ľahká úloha. Podmienky sa môžu často meniť, čoho dôkazom je koniec koncov aj Mad Max: Zbesilá cesta. Toho premiéra sa viackrát odložila, to mu však nezabránilo v tom, aby si získal absolútnu obľubu u fanúšikov a odniesol 6 Oscarov.

Preto hovorím, že nech si Miller radšej nechá časovú rezervu a predĺži okno, v ktorom má film vydať. Takto dokáže naplno naplniť svoju víziu a veríme, že prinesie rovnako kvalitný film ako to dokázal s pokračovaním Mad Maxa po troch dekádach. Ak nie aj kvalitnejší…

Čo hovoríte na to, že bude mať Furiosa odklad? Čakali ste to alebo je to pre vás prekvapivá informácia? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -