Film Neboj sa, zlatko mal mať pôvodne iný koniec. Páčil by sa fanúšikom viac?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

POZOR! Článok obsahuje spoilery ku koncu filmu Neboj sa, zlatko. Ak ste film nevideli, vráťte sa k nemu neskôr alebo ďalej čítajte na vlastné riziko.

Neboj sa, zlatko mal mať iný koniec

Druhý vstup Olivie Wilde do režisérskeho sveta dorazil minulý týždeň do kín. Ešte pred svojou premiérou si na seba strhol pozornosť kvôli radám kontroverzií okolo neho. Fanúšikovia o ňom začali opätovne hovoriť po uvedení, v Neboj sa, zlatko ich prekvapoval hlavne koniec. Ten mohol byť pôvodne úplne iný.

Dej sa sústredil na mladú ženu Alice (Florence Pugh), ktorá žije so svojím manželom Jackom (Harry Styles) v ideálnom svete. Predmestie 50. rokov jej ponúka všetko, čo by mohla chcieť – luxus, večierky a neustálu spoločnosť. Jedinou podmienkou je byť poslušnou manželkou, nepýtať sa veľa otázok a byť diskrétna.

Film Neboj sa zlatko
Zdroj: nypost.com

Od prvotných náznakov k záverečnému zvratu

Okrem očividných faktorov nadradenosti si však začne čoraz viac všímať, že utópia nie je dokonalá. Nesedí čoraz viac vecí a projekt Victory sa nemusí naďalej zdať takým perfektným. Kritici udeľujú filmu podpriemerné hodnotenia, pretože sa podľa nich príliš sústredil na rozbaľovanie týchto tajomstiev ako na samotné veľké odhalenie.

Podľa nich sa skončil príliš otvorene a s cliffhangerom. V závere sme sa dozvedeli, že je postava uvrhnutá do akejsi virtuálnej reality podobnej Matrixu. V reálnom svete pracovala ako zdravotná sestra a jej priateľovi sa nedarilo v práci. Dostal možnosť vstúpiť do ideálneho sveta, kde sú ženy zbavené kariéry a uväznil v ňom aj Alice bez jej vedomia.

neboj sa zlatko
Zdroj: concreteplayground.com

Pôvodný scenár na Black Liste

Po zistení pravdy sa hlavná postava snaží nielen presvedčiť ostatných o svojej pravde, ale hlavne uniknúť. Jack pri jej úteku zomiera, ona sa však dostáva až k samotnej centrále, ktorá ju má preniesť naspäť. Potom vidíme čierne plátno a iba pomalé dýchanie postavy.

Kým boli k projektu pripojení ešte iní scenáristi, mal mať film Neboj sa, zlatko aj iný koniec. Pôvodne príbeh napísali Carey a Shane Van Dykeovci a ten v roku 2019 skončil na takzvanom „Black Liste“. Tam sa za daný rok dostanú najlepšie scenáre, ktoré neboli vybrané po začatí produkcie.

Neboj sa zlatko scenár
Zdroj: reddit.com

Spolupracovníčka Wilde spravila zmeny

Režisérka si namiesto tejto súrodeneckej dvojice prizvala Katie Silberman. S ňou už predtým pracovala na komédii Šprtky to chcú tiež. Tá dala príbehu ešte viac feministických prvkov. Pridala však napríklad aj jednu z dôležitých postáv – Franka, ktorý viedol projekt ako kult. Zahral si ho Chris Pine.

Pôvodná verzia ale išla ešte viac do hĺbky. Alice sa dozvedela, že Jack v skutočnom svete nafingoval jej smrť. To preto, aby ju mohol pripojiť do programu, kde ženy nemajú dostatočné práva na to, aby si mohli zvoliť kariéru. Tu sa im zo simulácie podarilo odísť obom, avšak Alice do nej opäť vtiahli.

neboj sa zlatko koniec
Zdroj: collider.com

Končil sa na psychiatrickej liečebni

Všetkých sa snažila presvedčiť, že žijú vo falošnom svete, kvôli čomu skončila v psychiatrickej liečebni. Tu ju však navštívi Bunny (Wilde), ktorá jej prezradí, podobne ako vo verzii, ktorá sa nakoniec dostala do kín, že o všetkom vie. Tu jej povie, že v liečebni je portál, ktorým sa vie dostať preč. Podarí sa jej k nemu dostať a pomaly sa k nemu približuje… a tam mal film končiť. Tak ešte len tu môžeme hovoriť o otvorenom konci…

Páčil by sa vám pre film Neboj sa, zlatko viac takýto koniec alebo ste boli spokojní s tým, ktorý sme videli v kine? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -