Konečne je známy výsledok! Bol film Blue Beetle od DC zrušený?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bol Blue Beetle zrušený?

Warner Bros. robí po svojom zlúčení so spoločnosťou Discovery veľké zmeny. Nastalo škrtanie ich projektov nielen v seriálovej podobe, ale aj filmovej. Najviac prezentovaným príkladom je Batgirl. Osudy niektorých projektov stále neboli známe a fanúšikovia mohli iba hádať. Teraz je však už známe, či bol aj Blue Beetle zrušený alebo nie.

Film má predstaviť v DC filmovom svete prvého mexicko-amerického hrdinu. Bude ním tínedžer Jaime Reyes, ktorého tu hrá Xolo Maridueña (Cobra Kai). Mladík jedného dňa nájde artefakt so skarabeom, ktorý sa usídli v jeho chrbtici. To mu dá možnosť nosiť mimozemský oblek, ktorý mu zlepšuje silu, rýchlosť alebo odolnosť, dáva mu však aj celú radu vysoko rozvinutých zbraní.

Blue Beetle kostým
Zdroj: list23.com

Režisér prežíval obavy aj hnev

Film prinesie režisér Angel Manuel Soto, ktorý sa pred dvoma rokmi predstavil širšej verejnosti drámou Charm City Kings. Práve on a herec v hlavnej role sa nedávno zúčastnili rozhovoru pre portál NPR. V ňom sa spýtali, či ich film nečaká podobný osud ako ten, v ktorom hrala Leslie Grace. Režisér odpovedal:

„Nebudem klamať. Boli to obavy, hnev, strach. Ale povedali mi, že sa nemám obávať, pretože film má ich plnú podporu.“

Kombinácia Green Lanterna a Iron Mana?

Ako vidíme, tejto snímke zrušenie nehrozí. Je to dobrou správou pre všetkých fanúšikov. Nadšenie na film bolo už dostatočne vybudované, keď sa herec prvý raz ukázal vo veľmi komiksovo presnom kostýme na fotke z nakrúcania. Maridueñu sa spýtali, ako hrdinu vidí on. Odpovedal:

„Je tak trochu ako spojenie Green Lanterna a Iron Mana. Má skarabea pripojeného k svojmu telu, ktorý je z vesmíru. Volá sa Khaji da.“

Nová éra DCEU sa blíži

Prezradil nám tak ďalší drobný detail a ešte viac navnadil, keď odkazuje práve na týchto dvoch superhrdinov. Samotný film zrejme bude patriť do „novej éry“ DCEU, na ktorú navnaďuje Dwayne Johnson s filmom Black Adam. Zároveň to spadá aj do 10-ročného filmového plánu, ktorý predstavil David Zaslav, nový generálny riaditeľ.

Správa, že Blue Beetle nebol zrušený, je zrejme pozitívnou aj pre jeho obsadenie. Ukážu sa tu mladí ašpirujúci herci ako Bruna Marquezine alebo Belissa Escobedo, ale môžeme očakávať aj väčšie mená. Súčasťou bude Harvey Guillen a dokonca Sharon Stone v úlohe záporáčky. Film má plánované vydanie v kinách na 18. augusta 2023.

Ste radi, že Blue Beetle nebol škrtnutý a stále ho budeme môcť vidieť budúci rok v kinách? Tešíte sa na tohto hrdinu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -