V ktorom MCU filme sa objavia postavy Wiccan a Speed, deti Scarlet Witch a Visiona?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Wiccan a Speed v MCU

Marvel Cinematic Universe sa neustále rozrastá a tak je len logické, že do neho pridávajú nové postavy. Vieme, že v MCU sa majú objaviť aj Wiccan a Speed. Potvrdení nám boli v seriáli WandaVision, avšak teraz sa začalo hovoriť o tom, že sa ukážu aj v jednom z chystaných filmov.

Ide o dvojicu mladých hrdinov. Wiccan disponuje elektrokinetickými vlastnosťami a jeho sila je podobná ako u Scarlett Witch. Jeho spoločník Speed má zase podobné schopnosti ako Quicksilver. Podobnosť je skutočne založená na týchto súrodencoch, z čoho si často robili srandu aj v komiksoch.

wiccan speed twins
Zdroj: marvel.fandom.com

Dokonca existuje realita, kde sú obaja chlapci v podstate stratenými nevlastnými bratmi. Stalo sa tak v udalostiach komiksu House of M, ktorý sa sústreďoval centrálne práve na Wandu Maximoff. V tejto alternatívnej skutočnosti sú jej synmi, ktorých splodila formou mágie. Ich osudy sú neustále prepojené s Wandou a Visionom a preto do seriálu skvele zapadnú.

Vo WandaVision o nich vieme

V seriáli budú začínať ako bábätká, potom ich uvidíme vo veku okolo 8 rokov. Najdlhšie v sérii však budu v tínedžerskom veku a to je práve aj obdobie, kedy zapadnú do časovej línie Marvelovského vesmíru. Ako filmový debut im poslúži pokračovanie Doctor Strange in the Multiverse od Madness.

Nie je to veľkým prekvapením, nakoľko sme vedeli, že deje seriálu a filmu budú prepojené. Vo WandaVision uvidíme otváranie alternatívnych realít či multiverza, čo samotné obsahuje názov pokračovania Doctora Strangea.

twins-wanda
Zdroj: mcuexchange.com

Prepojenosť možno aj s ďalším seriálom

Vieme však aj to, že prepájať bude deje aj s ďalším Disney+ seriálom, a to Lokim. Takže dvojica by sa mohla objaviť prípadne aj tam, nakoľko jej príbehy boli prepletené aj s týmto Asgarďanom (napríklad keď ich uniesol do minulosti – a vieme, že Loki tu bude cestovať v čase).

Správu priniesol portál MCU Cosmic a hovorí o tom, že staršie verzie hercov, ktorí sa ukážu v seriáli, sa majú objaviť aj v chystanom filme. Vraj sa nevie o tom, kde budú po deji WandaVision, ale mohli by sa stať veľkými súčasťami filmového univerza Marvelu.

young-avengers
Zdroj: wheretostartreading.com

Nábeh na Young Avengers?

Táto informácia a to, že MCU bude obsahovať postavy Wiccan a Speed, by tiež dávalo zmysel. Hovorí sa totiž vo veľkom, že by mohol byť do filmového sveta prinesený tím Young Avengers. A práve jeho dôležitou súčasťou boli tieto dva charaktery. Samozrejme by ich chcelo predstaviť ešte viac, ale takto sa nám postupne odhaľujú.

Nedávno sme sa však dozvedeli, že v Doctor Strange in the Multiverse of Madness bude mať svoj debut aj America Chavez. Ide o postavu Miss America, ktorá je dôležitou súčasťou spomínaného tímu. Takže rozhodne máme na neho pekný nábeh. Uvidíme, čo pokračovanie filmu prinesie a ako poprepája seriály aj ostatné deje.

Potešila vás novinka, že sa v MCU objavia aj Wiccan a Speed? Poznáte tieto postavy? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -