Posledná správa Chadwicka Bosemana producentovi Black Panthera vás chytí za srdce

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Posledná správa Chadwicka Bosemana, ktorú odoslal producentovi

Posledná správa Chadwicka Bosemana, ktorú odoslal producentovi Black Panthera ešte viac ukazuje, ako citlivá osobnosť bol. Herec bol inšpiráciou pre mnohých a aj vo svojich posledných dňoch pracoval na tom, aby zlepšil životy ostatným. Svet zasiahla správa o jeho neočakávanej smrti v piatok, 28. augusta.

Herec totiž štyri roky bojoval s rakovinou hrubého čreva, ktorej aj podľahol. Svoju diagnózu držal v tajnosti, nevedela o nej nielen verejnosť, ale ani filmový producenti. Informáciu zdieľal iba s najbližšími priateľmi a rodinou. Dokonca aj šéf Marvelu Kevin Feige sa o nej dozvedel iba deň predtým, keď herec predčasne odišiel vo veku 43 rokov.

filmy Chadwick Boseman
Zdroj: kolpaper.com

Všestranný a talentovaný herec

Herec sa ukázal ako naozaj talentovaným a všestranným. Stvárnil Jamesa Browna v jeho životopisnej snímke, talentovaného detektíva v 21 Bridges či vojenského veterána vo filme Spike Leeho, Da 5 Bloods. Najviac si ho ale istotne spájame s rolou Black Panthera v MCU. Režisér Ryan Coogler tam z neho spravil hviezdu a v jeho samostatnom filme posunul hranice tohto univerza, film totiž získal aj niekoľko ocenení.

Je to ale práve výkonný producent tohto komiksového filmu, Nate Moore, ktorý zdieľa jedny z posledných hercovych slov. Správa, ktorú mu Boseman poslal, ešte viac ukazuje aký empatický človek a veľký bojovník to bol aj v reálnom živote. Spolu sa totiž spojili s Make-a-Wish foundation, teda spoločnosťou, ktorá plní sny ťažko chorým deťom.

black panther
Zdroj: longreads.com

Neustále pomáhal druhým

Moore povedal nedávno v rozhovore pre magazín PEOPLE o jednom malom pacientovi. Počas uzatvorenia v čase vírusu mu chceli poskytnúť aspoň hlas T’Challu a plnú krabicu hračiek. Nebolo to vraj ľahké, nakoľko nemohli opúšťať domovy a dostať sa do svojich kancelárií, ale Chad našiel aj tak spôsob ako to zrealizovať. A práve toto je posledná správa, ktorú odoslal producentovi:

„Zlomilo ma to, človeče. Ale musíme to pre nich spraviť. Ľudia si zaslúžia hojný život a špeciálne momenty. Špeciálne tí, ktorí si prechádzajú peklom, keď bojujú s chorobami. Keď budeme schopní znížiť jeho utrpenie a priniesť mu radosť aspoň na malý moment, tak sme spravili rozdiel v jeho živote.“

Moore ďalej v rozhovore povedal, že ľudia by si mohli teraz myslieť, že tento prístup mal Boseman iba kvôli tomu, že sám bojoval s chorobou. Ale toto by rád vyvrátil. Jednoducho celý čas bol takýmto človekom. V prvom rade niekým, kto sa stará – a dosiahol to nielen počas vystupovania, ale hlavne ako osoba. A táto energia bola z neho cítiť vždy, keď vošiel do miestnosti. „Jeho úsmev dokázal rozžiariť nebo.

chadwick boseman
Zdroj: nytimes.com

Veľká inšpirácia pre kolegov

A s týmto názorom sa stotožňuje viacero ľudí, ktorí s ním pracovali. Coogler, režisér Black Panthera hovoril o tom, akú silu a odhodlanie to muselo vydať, aby udržiavať svoj stav v tajnosti. Pre The Hollywood Reporter ale uviedol aj veľmi osobné a citlivé vyjadrenie:

„Bol to starostlivý a veriaci človek plný dôstojnosti a hrdosti, vodca, ktorý ochraňoval svojich spolupracovníkov. Žil krásny život a vytváral skvelé umenie. Deň po dni, rok po roku. To je to, kým bol. Mohol by som rozprávať príbehy o tom, ako rozžiaril naše životy až do konca mojich dní. Tak neuveriteľnú stopu v nás zanechal.“

Užívajme si každý jeden deň

A správu, ktorú Chadwick Boseman odoslal, sa rozhodol zverejniť aj Josh Gad. Ten s ním spolupracoval na ďalšej životopisnej snímke o Thurgoodovi Marshallovi s jednoduchým názvom Marshall. V správe, ktorej screenshoty poslal, je vidieť ako mu odkazuje, že si má užívať absolútne všetko v živote. Dokonca aj pochmúrne dni. Správa znela takto:

„Si v Los Angeles, toto ráno sa zobudíš na vzácny, ale upokojujúci zvuk  vytrvalého lejaku. Možno si sa pozrel na predpoveď a zistil, že bude pršať tri dni vkuse bez náznaku slnečného svetla, iba vlhké prítmie a bude to padať a padať. Skvelé – ešte sme aj zaseknutí vnútri s prekliatou karanténou kvôli covidu a nemôžeme si užívať slnečnú Californiu. Ale prosím ťa! Keď dážď ustane, choď von a zhlboka sa nadýchni. Vdýchni a vydýchni ten moment, ďakuj Bohu za unikátne krásy a nádhery toho dňa. Mali by sme si zobrať to najlepšie z každého momentu a užívať si jednoduchosť božského výtvoru – či už je to čistá obloha alebo zatiahnuté šero.“

Tieto správy sú skutočnými ukážkami, akým človekom Chadwick Boseman bol. Láskavým, pozorným, s veľkou múdrosťou do života. Je vidieť, že mal obrovský efekt aj na ľudí, ktorí s ním pracovali. Preto je strata veľká nielen pre fanúšikov a jeho najbližších, ale aj množstvo jeho kolegov, na ktorých jeho smrť zanechala nemalú stopu.

Dojala vás správa, ktorú Chadwick Boseman zanechal? Súhlasíte s jeho kolegami s vyjadreniami o jeho povahe? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -