Mrazivý thriller Stevena Soderbergha Wireless dostáva svoj trailer. Čo nové odhaľuje?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Wireless trailer

Thriller Wireless, ktorý natočil Steven Soderbergh, dostáva svoj prvý trailer. Pôjde o minisériu, ktorá má vyjsť na streamovaciu službu Quibi. Tá je určená predovšetkým pre mobilné zariadenia. A práve týmto seriálom chcú jeho tvorcovia využiť plný potenciál takéhoto spôsobu vysielania a jeho výhod.

Quibi práve v poslednom čase zaznamenalo úspech s napínavými snímkami. Thrillery či horory sa tu tešia veľkej obľube, o čom svedčia dobre prijaté 50 State of Fright, Most Dangerous Game, The Fugitive alebo The Stranger. Sledovať napínavý seriál na obrazovke svojho smartfónu má predsa len svoje čaro, keď vás usadí do kresla obrazne aj doslovne.

O ďalší prírastok k seriálom na streamovaciu službu sa teraz postará Steven Soderbergh. Poznať ho môžeme ako režiséra Dannyho jedenástky, dvanástky aj trinástky. V poslednom čase sa do pozornosti aj obľuby v počte sledovaní dostal jeho film Nákaza. V minulosti dokázal, že sa dá natočiť celý film na iPhone vďaka hororu Unsane. V kreatívnom tíme mu budú asistovať Zach Wechter a Jack Seidman.

Cesta Coloradskou divočinou

Hlavnú úlohu si zahrá Tye Sheridan (Ready Player One). Bude hrať Andyho Braddocka – mladého chlapca, ktorý je práve na ceste, aby zlepšil vzťah s jeho priateľkou Danou. Zahrá si ju Francesca Reale. Nedávno sa totiž rozišli a verí, že cesta na párty v horách v Colorade je spôsob, ako sa dať znovu dohromady.

Andy sa ale kvôli doprave aj počasiu rozhodne zobrať to alternatívnou cestou. Po tomto nešťastnom rozhodnutí však nabúra a zostane uväznený v snehu. Ako čaká na záchranu, tak jeho jediným spoločníkom je mobilný telefón, ktorému ale pomerne rýchlo dochádza batéria…

wireless
Zdroj: deadline.com

Ďalej si v počine zahrajú napríklad aj Andie McDowell (Na hromnice o deň viac), ktorá sa zhostí úlohy Andyho mamy alebo Lukas Cage (Euphoria), ktorý je Andyho priateľom. Ten by mal zrejme organizovať párty, ako vidíme z ich rozhovoru.

Napätie a takmer interaktívny zážitok

Teploty pod bodom mrazu, stiesnené priestory v aute, zrada a zrejme, ako to z ukážky vyzerá, aj útok od neznámeho. To všetko ponúka Wireless trailer a toto všetko určite pridá pri pozeraní do miery napätia. Avšak zážitok sa nám zvýši aj kvôli tomu, že si seriál budeme môcť pozrieť dvomi spôsobmi. Tlačová správa od tvorcov hovorí, že môžeme použiť horizontálnu polohu zariadenia pre „kinový zážitok“ alebo vertikálnu, aby sme sa tak ešte viac priblížili k Andymu a prežívali jeho snahy ako vlastné.

wireless
Zdroj: fixz.com

Takto dostaneme aj určitú formu interaktívneho zážitku a aspoň pocit, že ovládame príbeh. Šikovný ťah od tvorcov a rovnako aj spôsob, ako využiť službu pre mobilné zariadenia. Presvedčiť sa o tom, ako Andy zvládne mínusové teploty a či sa dočká vytúženej záchrany nielen seba, ale aj svojho vzťahu, sa budete môcť presvedčiť už 14. septembra.

Zaujal vás Wireless trailer? Pozriete sa na seriál, keď bude dostupný? Čo hovoríte na spôsob interaktívneho využitia vášho smartfónu? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -